Lista kapitanów

Kazimierz Deyna - najlepszy wśród kapitanówKazimierz Deyna - najlepszy wśród kapitanów.

 

Lista kapitanów reprezentacji A – mecze oficjalne

57

Kazimierz DEYNA

51

Robert LEWANDOWSKI

32

Jakub BŁASZCZYKOWSKI

29

Jacek BĄK

27

Tomasz WAŁDOCH

25

Michał ŻEWŁAKOW

24

Henryk SZCZEPAŃSKI

22

Gerard CIEŚLIK

21

Stanisław OŚLIZŁO, Władysław ŻMUDA, Waldemar PRUSIK

19

Edmund ZIENTARA, Jerzy BRZĘCZEK

18

Władysław SZCZEPANIAK

17

Jerzy BUŁANOW, Włodzimierz LUBAŃSKI

16

Tadeusz PARPAN, Bernard BLAUT, Zbigniew KACZMAREK, Jacek ZIELIŃSKI

15

Maciej ŻURAWSKI

14

Marek DZIUBA, Roman KOSECKI

13

Antoni SZYMANOWSKI

11

Lucjan BRYCHCZY, Zbigniew BONIEK,

10

Józef KAŁUŻA, Tomasz ŁAPIŃSKI, Tomasz KŁOS

9

Włodzimierz SMOLAREK, Józef MŁYNARCZYK, Robert WARZYCHA, Tomasz HAJTO

8

Tadeusz SYNOWIEC, Roman SZEWCZYK

7

Wojciech RUDY, Piotr NOWAK

6

Henryk MARTYNA, Grzegorz LATO, Waldemar MATYSIK, Dariusz WDOWCZYK, Mariusz LEWANDOWSKI

5

Wacław KUCHAR, Józef KOTLARCZYK, Ryszard TARASIEWICZ, Piotr ŚWIERCZEWSKI

4

Roman KORYNT, Zygmunt MASZCZYK, Kazimierz BUDA, Roman WÓJCICKI, Marcin WASILEWSKI, Kamil GLIK

3

Juliusz MILLER, Henryk REYMAN, Czesław SUSZCZYK, Jan LIBERDA, Hubert KOSTKA, Jan KARAŚ, Jan URBAN, Piotr JEGOR, Maciej IWAŃSKI, Jerzy DUDEK, Artur BORUC

2

Jerzy JUROWICZ, Władysław GĘDŁEK, Roman BAZAN, Lesław ĆMIKIEWICZ, Piotr CZACHOWSKI, Marek RZEPKA, Wojciech KOWALCZYK, Radosław MICHALSKI, Arkadiusz GŁOWACKI, Adam KOKOSZKA, Rafał BOGUSKI, Grzegorz WOJTKOWIAK, Jakub WAWRZYNIAK, Paweł BROŻEK

1

Stefan FRYC, Mieczysław BATSCH, Józef GARBIEŃ, Zygmunt CHRUŚCIŃSKI, Józef ADAMEK, Jan KOTLARCZYK, Józef CISZEWSKI, Józef NAWROT, Spirydion ALBAŃSKI, Jan WASIEWICZ, Fryderyk SCHERFKE, Edward JABŁOŃSKI, Mieczysław GRACZ, Antoni BARWIŃSKI, Józef MAMOŃ, Henryk ALSZER, Edward SZYMKOWIAK, Ernest POL, Antoni NIEROBA, Jerzy GORGOŃ, Jerzy KASALIK, Jerzy WYROBEK, Robert GADOCHA, Andrzej SZARMACH, Jan TOMASZEWSKI, Stefan MAJEWSKI, Włodzimierz CIOŁEK, Józef WANDZIK, Dariusz KUBICKI, Janusz NAWROCKI, Andrzej LESIAK, Waldemar JASKULSKI, Andrzej JUSKOWIAK, Artur WICHNIAREK, Paweł KACZOROWSKI, Radosław SOBOLEWSKI, Jacek KRZYNÓWEK, Mariusz PAWEŁEK, Dariusz DUDKA, Rafał MURAWSKI, Tomasz JODŁOWIEC,  Łukasz PISZCZEK, Grzegorz KRYCHOWIAK, Wojciech SZCZĘSNY, Kamil GROSICKI

 

Lista kapitanów reprezentacji A – mecze oficjalne

1

Tadeusz SYNOWIEC

  (Cracovia Kraków – 8)                                                                                                            

2 – 2 – 4

(8)

       RAZEM                                                                            

 

1921

1.Węgry 0-1 (w, t)

1922

2.Węgry 0-3 (d, t), 3.Szwecja 2-1 (w, t), 4.Jugosławia 3-1 (w, t)

1923

5.Jugosławia 1-2 (d, t), 6.Rumunia 1-1 (d, t), 7.Szwecja 2-2 (d, t)

1924

8.Szwecja 1-5 (w, t)

2

Stefan FRYC

(Cracovia Kraków – 1)

0 – 1 – 0

(1)

RAZEM

1922

1.Rumunia 1-1 (w, t)

3

Juliusz MILLER

(Czarni Lwów – 3)

2 – 0 – 1

(3)

RAZEM

 

1923

1.Finlandia 3-5 (w, t), 2.Estonia 4-1 (w, t)

1924

3.Finlandia 1-0 (d, t)

4

Henryk REYMAN

(Wisła Kraków – 3)

2 – 0 – 1

(3)

RAZEM

 

1924

1.Węgry 0-5 (n, io), 2.Turcja 2-0 (d, t)

1931

3.Łotwa 5-0 (w, t)

5

Wacław KUCHAR

(Pogoń Lwów – 5)

1 – 0 – 4

(5)

RAZEM

 

1924

1.USA 2-3 (d, t), 2.Węgry 0-4 (w, t)

1925

3.Węgry 0-2 (d, t)

1928

4.Szwecja 2-1 (d, t), 5.Czechosłowacja 2-3 (w, t)

6

Józef KAŁUŻA

(Cracovia – 10)

3 – 4 – 3

(10)

RAZEM

 

1925

1.Finlandia 2-2 (w, t), 2.Estonia 0-0 (w, t), 3.Turcja 2-1 (w, t), 4.Szwecja 2-6 (d, t)

1926

5.Finlandia 7-1 (d, t), 6.Węgry 1-4 (w, t), 7.Szwecja 1-3 (w, t), 8.Norwegia 4-3 (w, t)

1927

9.Rumunia 3-3 (w, t)

1928

10.USA 3-3 (d, t)

7

Mieczysław BATSCH

(Pogoń Lwów – 1)

1 – 0 – 0

(1)

RAZEM

 

1926

1.Estonia 2-0 (d, t)

8

Józef GARBIEŃ

(Pogoń Lwów – 1)

1 – 0 – 0

(1)

RAZEM

 

1926

1.Turcja 6-1 (d, t)

9

Zygmunt CHRUŚCIŃSKI

(Cracovia – 1)

1 – 0 – 0

(1)

RAZEM

 

1930

1.Szwecja 3-0 (w, t)

10

Józef ADAMEK

(Wisła Kraków – 1)

1 – 0 – 0

(1)

RAZEM

 

1930

1.Łotwa 1-0 (d, t)

11

Jan KOTLARCZYK

(Wisła Kraków – 1)

0 – 0 – 1

(1)

RAZEM

 

1931

1.Czechosłowacja 0-4 (d, t)

12

Jerzy BUŁANOW

(Polonia Warszawa – 17)

5 – 1 – 11

(17)

RAZEM

 

1931

1.Rumunia 2-3 (d, t), 2.Belgia 1-2 (w, t), 3.Jugosławia 6-3 (d, t)

1932

4.Jugosławia 3-0 (w, t), 5.Szwecja 2-0 (d, t), 6.Rumunia 5-0 (w, t)

1933

7.Belgia 0-1 (d, t), 8.Jugosławia 4-3 (d, t), 9.Czechosłowacja 1-2 (d, elmś), 10.Niemcy 0-1 (w, t)

1934

11.Dania 2-4 (w, t), 12.Szwecja 2-4 (w, t), 13.Jugosławia 1-4 (w, t), 14.Niemcy 2-5 (d, t), 15.Rumunia 3-3 (d, t)

1935

16.Austria 2-5 (w, t), 17.Jugosławia 2-3 (d, t)

13

Józef CISZEWSKI

(Cracovia – 1)

1 – 0 – 0

(1)

RAZEM

 

1932

1.Łotwa 2-1 (d, t)

14

Władysław SZCZEPANIAK

(Polonia Warszawa – 18)

3 – 6 – 9

(18)

RAZEM

 

1934

1.Łotwa 6-2 (w, t)

1936

2.Łotwa 3-3 (w, t)

1937

3.Jugosławia 4-0 (d, elmś)

1938

4.Szwajcaria 3-3 (w, t), 5.Jugosławia 0-1 (w, elmś), 6.Irlandia 6-0 (d, t), 7.Brazylia 5-6 (n, mś), 8.Niemcy 1-4 (w, t), 9.Jugosławia 4-4 (d, t), 10.Norwegia 2-2 (d, t), 11.Irlandia 2-3 (w, t)

1939

12.Francja 0-4 (w, t), 13.Belgia 3-3 (d, t), 14.Szwajcaria 1-1 (d, t), 15.Węgry 4-2 (d, t)

1947

16.Norwegia 1-3 (w, t), 17.Czechosłowacja 3-6 (w, t), 18. Szwecja 4-5 (w, t)

15

Józef NAWROT

(Legia Warszawa – 1)

0 – 1 – 0

(1)

RAZEM

 

1935

1.Łotwa 3-3 (d, t)

16

Henryk MARTYNA

(Legia Warszawa – 6)

1 – 1 – 4

(6)

RAZEM

 

1935

1.Niemcy 0-1 (w, t), 2.Austria 1-0 (d, t), 3.Rumunia 1-4 (w, t)

1936

4.Jugosławia 3-9 (w, t), 5.Niemcy 1-1 (d, t), 6.Dania 1-2 (w, t)

17

Józef KOTLARCZYK

(Wisła Kraków – 5)

4 – 0 – 1

(5)

RAZEM

 

1936

1.Belgia 2-0 (w, t)

1937

2.Szwecja 3-1 (d, t), 4.Rumunia 2-4 (d, t), 5.Dania 3-1 (d, t), 6.Łotwa 2-1 (d, t)

18

Spirydion ALBAŃSKI

(Pogoń Lwów – 1)

0 – 0 – 1

(1)

RAZEM

 

1936

1.Norwegia 2-3 (n, io)

19

Jan WASIEWICZ

(Pogoń Lwów – 1)

0 – 1 – 0

(1)

RAZEM

 

1937

1.Bułgaria 3-3 (w, t)

20

Fryderyk SCHERFKE

(Warta Poznań – 1)

0 – 0 – 1

(1)

RAZEM

 

1938

1.Łotwa 1-2 (w, t)

21

Edward JABŁOŃSKI

(Cracovia – 1)

0 – 0 – 1

(1)

RAZEM

 

1947

1.Rumunia 1-2 (d, t)

22

Tadeusz PARPAN

(Cracovia – 16)

5 – 3 – 8

(16)

RAZEM

 

1947

1.Finlandia 4-1 (w, t), 2.Jugosławia 1-7 (w, t), 3.Rumunia 0-0 (w, t)

1948

4.Bułgaria 1-1 (w, t), 5.Czechosłowacja 3-1 (d, t), 6.Dania 0-8 (w, t), 7.Jugosławia 0-1 (d, t), 8.Węgry 2-6 (d, t), 9.Rumunia 0-0 (d, t), 10.Finlandia 1-0 (d, t)

1949

11.Dania 1-2 (d, t), 12.Węgry 2-8 (w, t), 13.Bułgaria 3-2 (d, t), 14.Czechosłowacja 0-2 (w, t), 15.Albania 2-1 (d, t)

1950

16.Węgry 2-5 (d, t)

23

Jerzy JUROWICZ

(Wisła Kraków – 2)

0 – 0 – 2

(2)

RAZEM

 

1949

1.Rumunia 1-2 (w, t)

1950

2.Czechosłowacja 1-4 (d, t)

24

Mieczysław GRACZ

(Wisła Kraków – 1)

0 – 1 – 0

(1)

RAZEM

 

1950

1.Albania 0-0 (w, t)

25

Antoni BARWIŃSKI

(Tarnovia Tarnów – 1)

0 – 1 – 0

(1)

RAZEM

 

1950

1.Rumunia 3-3 (d, t)

26

Gerard CIEŚLIK

(Ruch Chorzów – 22)

5 – 8 – 9

(22)

RAZEM

 

1950

1.Bułgaria 1-0 (w, t)

1951

2.Węgry 0-6 (w, t)

1952

3.Bułgaria 0-1 (d, t), 4.Węgry 1-5 (d, t), 5.Dania 0-2 (n, io)

1953

6.Czechosłowacja 1-1 (d, t), 7.Bułgaria 2-2 (w, t)

1954

8.Bułgaria 2-2 (d, t), 9.NRD 1-0 (w, t)

1955

10.Rumunia 2-2 (w, t), 11.Bułgaria 1-1 (w, t), 12.Finlandia 3-1 (w, t)

1956

13.Norwegia 0-0 (w, t), 14.Bułgaria 1-2 (d, t)

1957

15.ZSRR 2-1 (d, elmś), 16.Finlandia 4-0 (d, elmś), 17.ZSRR 0-2 (n, elmś)

1958

18.Irlandia 2-2 (d, t), 19.Dania 2-3 (w, t), 20.Szkocja 1-2 (d, t), 21.NRD 1-1 (w, t), 22.Węgry 1-3 (d, t)

27

Józef MAMOŃ

(Wisła Kraków – 1)

0 – 0 – 1

(1)

RAZEM

 

1952

1.Rumunia 0-1 (w, t)

28

Władysław GĘDŁEK

(Cracovia – 2)

1 – 1 – 0

(2)

RAZEM

 

1952

1.Czechosłowacja 2-2 (w, t), 2.NRD 3-0 (d, t)

29

Henryk ALSZER

(Ruch Chorzów – 1)

0 – 0 – 1

(1)

RAZEM

 

1953

1.Albania 0-2 (w, t)

30

Edmund ZIENTARA

(Legia Warszawa – 19)

6 – 5 – 8

(19)

RAZEM

 

1956

1.Węgry 1-4 (w, t), 2.NRD 0-2 (d, t)

1958

3.Irlandia 2-2 (w, t

1959

4.Niemcy 1-1 (w, t), 5.Hiszpania 2-4 (d, elme), 6.Rumunia 2-3 (d, t), 7.Hiszpania 0-3 (w, elme), 8.Finlandia 3-1 (w, elio), 9.Finlandia 6-2 (d, elio), 10.Izrael 1-1 (w, t)

1960

11.Szkocja 3-2 (w, t), 12.ZSRR 1-7 (w, t), 13.Bułgaria 4-0 (d, t), 14.Tunezja 6-1 (n, io), 15.Dania 1-2 (n, io), 16.Francja 2-2 (d, t)

1961

17.ZSRR 1-0 (d, t), 18.Jugosławia 1-2 (w, elmś), 19.Jugosławia 1-1 (d, elmś)

31

Czesław SUSZCZYK

(Ruch Chorzów – 3)

1 – 1 – 1

(3)

RAZEM

 

1956

1.Norwegia 5-3 (d, t), 2.Turcja 1-1 (w, t)

1957

3.Turcja 0-1 (d, t)

32

Roman KORYNT

(Lechia Gdańsk – 4)

3 – 0 – 1

(4)

RAZEM

 

1956

1.Finlandia 5-0 (d, t)

1957

2.ZSRR 0-3 (w, elmś), 3.Finlandia 3-1 (w, t)

1959

4.Izrael 7-2 (d, t)

33

Edward SZYMKOWIAK

(Polonia Bytom – 1)

0 – 1 – 0

(1)

RAZEM

 

1957

1.Bułgaria 1-1 (w, t)

34

Lucjan BRYCHCZY

(Legia Warszawa – 11)

5 – 3 – 3

(11)

RAZEM

 

1960

1.Węgry 1-4 (w, t)

1963

2.Grecja 0-0 (d, t), 3.Rumunia 1-1 (d, t), 4.Norwegia 9-0 (d, t), 5.Turcja 0-0 (d, t), 6.Grecja 1-3 (w, t)

1967

7.Francja 1-4 (w, elme), 8.Belgia 4-2 (w, elme), 9.Rumunia 0-0 (w, t)

1969

10.Luksemburg 8-1 (d, elmś), 11.Norwegia 6-1 (d, t)

35

Ernest POL

(Górnik Zabrze – 1)

0 – 0 – 1

(1)

RAZEM

 

1961

1.Niemcy 0-2 (d, t)

36

Henryk SZCZEPAŃSKI

(Odra Opole – 24)

11 – 5 – 8

(24)

RAZEM

 

1961

1.NRD 3-1 (d, t), 2.Dania 5-0 (d, t)

1962

3.Francja 3-1 (w, t), 4.Maroko 3-1 (w, t), 5.Belgia 2-0 (d, t), 6.Węgry 0-2 (d, t), 7.Bułgaria 1-2 (w, t), 8. Irlandia Płn. 0-2 (d, elme), 9.Czechosłowacja 1-2 (d, t), 10.Irlandia Płn.0-2 (w, elme)

1963

11.Norwegia 5-2 (w, t)

1964

12.Irlandia 3-1 (d, t), 13.Czechosłowacja 2-1 (d, t), 14.Turcja 3-2 (w, t), 15.Szwecja 3-3 (w, t), 16.Irlandia 2-3 (w, t)

1965

17.Belgia 0-0 (w, t), 18.Włochy 0-0 (d, elmś), 19.Bułgaria 1-1 (d, t), 20.Szkocja 1-1 (d, elmś), 21.Finlandia 0-2 (w, elmś), 22.Szkocja 2-1 (w, elmś), 23. Finlandia 7-0 (d, elmś), 24. Włochy 1-6 (w, elmś)

37

Antoni NIEROBA

(Ruch Chorzów – 1)

0 – 1 – 0

(1)

RAZEM

 

1962

1.Maroko 1-1 (d, t)

38

Stanisław OŚLIZŁO

(Górnik Zabrze – 21)

4 – 9 – 8

(21)

RAZEM

 

1966

1.Anglia 1-1 (w, t), 2.Węgry 1-1 (d, t), 3.Szwecja 1-1 (d, t), 4.Brazylia 1-4 (w, t), 5.Brazylia 1-2 (w, t), 6.Argentyna 1-1 (w, t), 7.NRD 0-2 (w, t), 8.Francja 1-2 (w, elme)

1967

9.Luksemburg 0-0 (w, elme), 10.ZSRR 0-1 (d, elio), 11.ZSRR 1-2 (w, elio)

1968

12.Turcja 8-0 (d, t), 13.Holandia 0-0 (d, t), 14.Irlandia 2-2 (w, t), 15.Norwegia 6-1 (w, t), 16.Brazylia 3-6 (d, t), 17.NRD 1-1 (d, t)

1969

18.Bułgaria 3-0 (d, elmś)

1970

19.Irlandia 2-1 (d, t), 20.NRD 1-1 (d, t)

1971

21.Niemcy 1-3 (d, elme)

39

Jan LIBERDA

(Polonia Bytom – 3)

2 – 0 – 1

(3)

RAZEM

 

1966

1.Anglia 0-1 (d, t), 2.Luksemburg 4-0 (d, elme)

1967

3.Belgia 3-1 (d, elme)

40

Roman BAZAN

(Zagłębie Sosnowiec – 2)

0 – 1 – 1

(2)

RAZEM

 

1966

1.Rumunia 3-4 (w, t), 2.Izrael 0-0 (w, t)

41

Hubert KOSTKA

(Górnik Zabrze – 3)

3 – 0 – 0

(3)

RAZEM

 

1968

1.Irlandia 1-0 (d, t)

1969

2.Holandia 2-1 (d, elmś)

1972

3.Czechosłowacja 3-0 (d, t)

42

Bernard BLAUT

(Legia Warszawa – 16)

7 – 3 – 6

(16)

RAZEM

 

1968

1.Argentyna 0-1 (w, t)

1969

2.Turcja 3-1 (w, t), 3.Holandia 0-1 (w, elmś), 4.Bułgaria 1-4 (w, elmś), 5.Luksemburg 5-1 (w, elmś)

1970

6.Węgry 0-2 (w, t), 7.Dania 2-0 (w, t), 8.Irak 2-0 (d, t), 9.Dania 5-0 (d, t), 10.NRD 0-5 (w, t), 11.Irlandia 2-0 (w, t), 12.Czechosłowacja 2-2 (w, t)

1971

13.Szwajcaria 4-2 (w, t), 14.Albania 1-1 (w, elme), 15.Niemcy 0-0 (w, elme), 16.Turcja 0-1 (w, elme)

43

Włodzimierz LUBAŃSKI

(Górnik Zabrze – 16)

(KSC Lokeren – 1)

11 – 4 – 2

(17)

RAZEM

 

1970

1.Albania 3-1 (d, elme)

1971

2.Turcja 5-1 (d, elme)

1972

3.Bułgaria 1-3 (w, elio), 4.Bułgaria 3-0 (d, elio), 5.Szwajcaria 0-0 (d, t), 6.Ghana 4-0 (n, io), 7.NRD 2-1 (n, io), 8.Dania 1-1 (n, io), 9.ZSRR 2-1 (n, io), 10.Maroko 5-0 (n, io), 11.Węgry 2-1 (n, io)

1973

12.USA 4-0 (d, t), 13.Walia 0-2 (w, elmś), 14.Jugosławia 2-2 (d,t), 15.Irlandia 2-0 (d, t), 16.Anglia 2-0 (d, elmś)

1980

17.Czechosłowacja 1-1 (d, t)

44

Kazimierz DEYNA

(Legia Warszawa – 57)

34 – 9 – 14

(57)

RAZEM

 

1973

1.Kanada 3-1 (w, t), 2.USA 1-0 (w, t), 3.Meksyk 1-0 (n, t), 4.Meksyk 2-1 (w, t), 5.USA 0-1 (w, t), 6.Bułgaria 2-0 (w, t), 7.Walia 3-0 (d, elmś), 8.Holandia 1-1 (w, t), 9.Anglia 1-1 (w, elmś), 10.Irlandia 0-1 (w, t)

1974

11.Belgia 1-1 (w, t), 12.Argentyna 3-2 (n, mś), 13.Haiti 7-0 (n, mś), 14.Włochy 2-1 (n, mś), 15.Szwecja 1-0 (n, mś), 16.Jugosławia (n, 2-1), 17.Niemcy 0-1 (w, mś), 18.Brazylia 1-0 (n, mś), 19.NRD 1-3 (d, t), 20.Francja 0-2 (d, t), 21.Finlandia 3-0 (d, elme), 22.Czechosłowacja 2-2 (w, t)

1975

23.USA 7-0 (d, t), 24.Włochy 0-0 (w, elme), 25.USA 4-0 (w, t), 26.Kanda 4-1 (w, t), 27.Holandia 4-1 (d, elme)

1976

28.Argentyna 1-2 (d, t), 29.Francja 0-2 (w, t), 30.Kuba 0-0 (n, io), 31.Iran 3-2 (n, io), 32.Korea Płn. 5-0 (n, io), 33.NRD 1-3 (n, io), 34.Portugalia 2-0 (w, elmś), 35.Cypr 5-0 (d, elmś)

1977

36.Węgry 1-2 (w, t), 37.Irlandia 0-0 (w, t), 38.Dania 2-1 (w, elmś), 39.Cypr 3-1 (w, elmś), 40.Argentyna 1-3 (w, t), 41.Peru 3-1 (w, t), 42.Boliwia 2-1 (w, t), 43.Brazylia 1-3 (w, t), 44. Austria 1-2 (w, t), 45.Dania 4-1 (d, elmś), 46.Portugalia 1-1 (d, elmś), 47.Szwecja 2-1 (d, t)

1978

 48.Luksemburg 3-1 (w, t), 49.Grecja 5-2 (d, t), 50.Irlandia 3-0 (d, t), 51.Bułgaria 1-0 (d, t), 52.Niemcy 0-0 (n, mś), 53.Tunezja 1-0 (n, mś), 54.Meksyk 3-1 (n, mś), 55.Argentyna 0-2 (w, mś), 56.Peru 1-0 (n, mś)

57.Brazylia 1-3 (w, mś)

45

Jerzy GORGOŃ

(Górnik Zabrze – 1)

1 – 0 – 0

(1)

RAZEM

 

1974

1.USA 4-0 (w, t)

46

Jerzy KASALIK

(ŁKS Łódź – 1)

0 – 0 – 1

(1)

RAZEM

 

1974

1.Haiti 1-2 (w, t)

47

Jerzy WYROBEK

(Ruch Chorzów – 1)

1 – 0 – 0

(1)

RAZEM

 

1974

1.Haiti 3-1 (w, t)

48

Robert GADOCHA

(Legia Warszawa – 1)

1 – 0 – 0

(1)

RAZEM

 

1974

1.Grecja 2-0 (d, t)

49

Lesław ĆMIKIEWICZ

(Legia Warszawa – 2)

2 – 0 – 0

(2)

RAZEM

 

1974

1.Finlandia 2-1 (w, elme)

1979

2.Algieria 1-0 (w, t)

50

Andrzej SZARMACH

(Górnik Zabrze – 1)

1 – 0 – 0

(1)

RAZEM

 

1974

1.Kanada 2-0 (d, t)

51

Zygmunt MASZCZYK

(Ruch Chorzów – 4)

3 – 0 – 1

(4)

RAZEM

 

1975

1.NRD 2-1 (w, t), 2.Kanada 8-1 (w, t), 3.Węgry 4-2 (d, t), 4.Holandia 0-3 (w, elme)

52

Antoni SZYMANOWSKI

(Wisła Kraków – 2)

(Gwardia Warszawa – 11)

 

6 – 3 – 4

(13)

RAZEM

 

1975

1.Włochy 0-0 (d, t)

1976

2.Grecja 0-1 (w, t)

1978

3.Finaldnia 1-0 (w, t), 4.Islandia 2-0 (w, elme), 5.Rumunia 0-1 (w, t), 6.Szwajcaria 2-0 (d, elme)

1979

7.Tunezja 2-0 (w, t), 8.Węgry 1-1 (d, t), 9.NRD 1-2 (w, elme), 10.Holandia 2-0 (d, elme), 11.NRD 1-1 (d, elme), 12.Islandia 2-0 (d, elme), 13.Holandia 1-1 (w, elme)

53

Grzegorz LATO

(Stal Mielec – 6)

2 – 0 – 4

(6)

RAZEM

 

1976

1.Szwajcaria 1-2 (w, t), 2.Irlandia 0-2 (d, t)

1977

3.ZSRR 1-4 (w, t)

1979

4.Rumunia 3-0 (d, t), 5.Szwajcaria 2-0 (d, elme)

1980

6.Niemcy 1-3 (w, t)

54

Wojciech RUDY

(Zagłębie Sosnowiec – 7)

1 – 2 – 4

(7)

RAZEM

 

1979

1.Libia 5-0 (d, t)

1980

2.Maroko 0-1 (w, t), 3.Irak 1-1 (w, t), 4.Irak 0-0 (w, t), 5.Belgia 1-2 (d, t).6.Włochy 2-2 (w, t), 7.Jugosławia 1-2 (w, t)

55

Marek DZIUBA

(ŁKS Łódź – 14)

10 – 1 – 3

(14)

RAZEM

 

1980

1.Węgry 1-2 (w, t), 2.Szkocja 1-0 (d, t), 3.Irak 3-0 (d, t), 4.Brazylia 1-1 (w, t), 5.Boliwia 1-0 (w, t), 6.Kolumbia 4-1 (w, t), 7.Algieria 5-1 (d, t), 8.Malta 2-0 (w, elmś)

1981

9.Rumunia 0-2 (w, t), 10.NRD 1-0 (d, elmś), 11.Irlandia 3-0 (d, t), 12.Niemcy 0-2 (d, t).13.NRD 3-2 (w, elmś), 14.Argentyna 2-1 (w, t)

56

Władysław ŻMUDA

(Widzew Łódź – 11)

(Hellas Werona – 1)

(New York Cosmos – 5)

(US Cremonese – 4)

9 – 7 – 5

(21)

RAZEM

 

1980

1.Argentyna 1-2 (w, t), 2.Hiszpania 2-1 (w, t)

1981

3.Portugalia 0-2 (w, t), 4.Malta 6-0 (d, elmś)

1982

5.Włochy 0-0 (n, mś), 6.Kamerun 0-0 (n, mś), 7.Peru 5-1 (n, mś), 8.Belgia 3-0 (n, mś), 9.ZSRR 0-0 (n, mś), 10.Włochy 0-2 (n, mś), 11. Francja 3-2 (n, mś)

1984

12.Irlandia 0-0 (w, t), 13.Norwegia 1-1 (w, t), 14.Finlandia 2-0 (w, t), 15.Turcja 2-0 (d, t), 16.Grecja 3-1 (d, elmś), 17.Albania 2-2 (d, elmś), 18.Włochy 0-2 (w, t)

1985

19.Rumunia 0-0 (w, t), 20.Finlandia 2-1 (d, t), 21.Belgia 0-2 (w, elmś)

57

Jan TOMASZEWSKI

(Hercules Alicante – 1)

0 – 0 – 1

(1)

RAZEM

 

1981

1.Hiszpania 2-3 (d, t)

58

Kazimierz BUDA

(Stal Mielec – 4)

4 – 0 – 0

(4)

RAZEM

 

1981

1.Japonia 2-0 (w, t), 2.Japonia 4-2 (w, t), 3.Japonia 4-1 (w, t), 4.Japonia 3-0 (w, t)

59

Włodzimierz SMOLAREK

(Widzew Łódź – 9)

3 – 4 – 2

(9)

RAZEM

 

1982

1.Francja 4-0 (w, t), 2.Finlandia 3-2 (w, elme)

1983

3.Bułgaria 3-1 (d, t), 4.Finlandia 1-1 (d, elme), 5.ZSRR 1-1 (d, elme)

1985

6.Szwecja 0-1 (w, t), 7.Tunezja 0-1 (w, t), 8.Turcja 1-1 (w, t)

1986

9.Urugwaj 2-2 (w, t)

60

Stefan MAJEWSKI

(Legia Warszawa – 1)

0 – 0 – 1

(1)

RAZEM

 

1982

1.Portugalia 1-2 (w, elme)

61

Józef MŁYNARCZYK

(Widzew Łódź – 9)

3 – 3 – 3

(9)

RAZEM

 

1983

1.Rumunia 2-2 (d, t), 2.ZSRR 0-2 (w, elme), 3.Portugalia 0-1 (d, elme)

1984

 4.Indie 2-1 (w, t), 5.Chiny 1-0 (n, t), 6.Argentyna 1-1 (n, t), 7.Chiny 1-0 (n, t), 8.Szwajcaria 1-1 (w, t), 9.Belgia 0-1 (d, t)

62

Roman WÓJCICKI

(Widzew Łódź – 4)

1 – 1 – 2

(4)

RAZEM

 

1985

1.Meksyk 0-5 (w, t), 2.Bułgaria 2-2 (n, t), 3.Kolumbia 2-1 (w, t), 4.Kolumbia 0-1 (w, t)

63

Zbigniew BONIEK

(Juventus Turyn – 2)

(AS Roma – 9 )

4 – 3 – 4

(11)

RAZEM

 

1985

1.Grecja 4-1 (w, elmś), 2.Albania 1-0 (w, elmś), 3.Belgia 0-0 (d, elmś), 4.Włochy 1-0 (d, t)

1986

5.Hiszpania 0-3 (w, t), 6.Dania 0-1 (w, t), 7.Maroko 0-0 (n, mś), 8.Portugalia 1-0 (n, mś), 9.Anglia 0-3 (n, mś), 10.Brazylia 0-4 (n, mś)

1988

11.Irlandia Płn. 1-1 (w, t)

64

Włodzimierz CIOŁEK

(Górnik Wałbrzych – 1)

0 – 0 – 1

(1)

RAZEM

 

1985

1.Czechosłowacja 1-3 (w, t)

65

Waldemar MATYSIK

(Górnik Zabrze – 6)

3 – 1 – 2

(6)

RAZEM

 

1986

1.Korea Płn. 2-2 (d, t), 2.Grecja 2-1 (d, elme)

1987

3.Finlandia 3-1 (d, t), 4.Norwegia 4-1 (d, t), 5.Grecja 0-1 (w, elme), 6.Węgry 3-5 (w, elme)

66

Jan KARAŚ

(Legia Warszawa – 3)

1 – 2 – 0

(3)

RAZEM

 

1986

1.Irlandia 1-0 (d, t), 2.Holandia 0-0 (w, elme)

1987

3.Cypr 0-0 (d, elme)

67

Waldemar PRUSIK

(Śląsk Wrocław – 20)


(KRC Mechelen – 1)

 

12 – 3 – 6

(21)

RAZEM

 

1987

1.NRD 2-0 (d, t), 2.Rumunia 3-1 (d, t), 3.Węgry 3-2 (d, elme), 4.Holandia 0-2 (w, elme), 5.Cypr 1-0 (w, elme)

1988

6.Rumunia 2-2 (n, t), 7.Izrael 3-1 (w, t), 8.Irlandia 1-3 (w, t), 9.ZSRR 1-2 (w, t), 10.USA 2-0 (w, t), 11.Kanada 2-1 (w, t), 12.Bułgaria 3-2 (d, t)

1989

13.Kostaryka 4-2 (w, t), 14.Gwatemala 1-0 (w, t), 15.Meksyk 1-3 (w, t), 16.Rumunia 2-1 (d, t), 17.Norwegia 3-0 (w, t), 18.Szwecja 1-2 (w, elmś), 19.Anglia 0-3 (w, elmś), 20.ZSRR 1-1 (d, t)

1991

21.Finlandia 1-1 (d, t)

68

Ryszard TARASIEWICZ

(Śląsk Wrocław – 1)

(AS Nancy – 4)

0 – 3 – 2

(5)

RAZEM

 

1987

1.Czechosłowacja 1-3 (w, t)

1991

2.Irlandia 0-0 (w, elme), 3.Walia 0-0 (d, t), 4.Francja 1-5 (d, t), 5.Irlandia 3-3 (d, elme)

69

Jan URBAN

(Górnik Zabrze – 2)

(Osasuna Pampeluna – 1)

2 – 1 – 0

(3)

RAZEM

 

1988

1.NRD 2-1 (w, t), 2.Albania 1-0 (d, elmś)

1991

3.Anglia 1-1 (d, elme)

70

Dariusz WDOWCZYK

(Legia Warszawa – 5)

(Celtic Glasgow – 1)

2 – 2 – 2

(6)

RAZEM

 

1989

1.Grecja 3-0 (d, t), 2.Hiszpania 0-1 (w, t), 3.Anglia 0-0 (d, elmś), 4.Szwecja 0-2 (d, elmś), 5.Albania 2-1 (w, elmś)

1991

6.Holandia 1-1 (w, t)

71

Zbigniew KACZMAREK

(Legia Warszawa – 9)

(AJ Auxerre – 7)

5 – 5 – 6

(16)

RAZEM

 

1990

1.Iran 2-0 (w, t), 2.Kuwejt 1-1 (n, t), 3.Jugosławia 0-0 (d, t), 4.Kolumbia 1-2 (n, t), 5.Kostaryka 2-0 (n, t), 6.USA 1-3 (w, t), 7.Szkocja 1-1 (w, t), 8.ZEA 4-0 (n, t), 9.Belgia 1-1 (w, t), 10.Francja 0-0 (w, t), 11.Rumunia 1-2 (w, t), 12.USA 2-3 (d, t), 13.Anglia 0-2 (w, elme), 14.Turcja 1-0 (w, elme)

1991

15.Czechosłowacja 0-4 (w, t), 16.Turcja 3-0 (d, t)

72

Roman SZEWCZYK

(GKS Katowice – 7)

(FC Sochaux – 1)

4 – 3 – 1

(8)

RAZEM

 

1990

1.Iran 1-0 (w, t)

1993

2.Cypr 0-0 (w, t), 3.Izrael 0-0 (w, t), 4.Finlandia 2-1 (d, t), 5.San Marino 1-0 (d, elmś), 6.San Marino 3:0 (w, elmś), 7.Anglia 1-1 (d, elmś), 8.Norwegia 0-1 (w, elmś)

73

Józef WANDZIK

(Panathinaikos Ateny – 1)

1 – 0 – 0

(1)

RAZEM

 

1990

1.Grecja 2-1 (w, t)

74

Dariusz KUBICKI

(Legia Warszawa – 1)

0 – 0 – 1

(1)

RAZEM

 

1991

1.Irlandia Płn. 1-3 (w, t)

75

Janusz NAWROCKI

(VfB Moedling – 1)

1 – 0 – 0

(1)

RAZEM

 

1991

1.Szwecja 2-0 (d, t)

76

Andrzej LESIAK

(GKS Katowice – 1)

0 – 0 – 1

(1)

RAZEM

 

1991

1.Egipt 0-4 (w, t)

77

Piotr CZACHOWSKI

(Zagłębie Lubin – 2)

1 – 1 – 0

(2)

RAZEM

 

1991

1.Egipt 0-0 (w, t), 2.Kuwejt 2-0 (w, t)

78

Robert WARZYCHA

(Everton FC – 9)

3 – 4 – 2

(9)

RAZEM

 

1992

1.Szwecja 0-5 (w, t), 2.Austria 4-2 (w, t), 3.Czechosłowacja 1-0 (d, t), 4.Finlandia 0-0 (w, t), 5.Izrael 1-1 (d, t), 6.Turcja 1-0 (d, elmś), 7.Holandia 2-2 (w, elmś)

1993

8.Brazylia 2-2 (w, t), 9.Holandia 1-3 (d, elmś)

79

Marek RZEPKA

(Lech Poznań – 2)

1 – 1 – 0

(2)

RAZEM

 

1992

1.Gwatemala 2-2 (w, t), 2.Łotwa 1-0 (d, t)

80

Jerzy BRZĘCZEK

(Lech Poznań – 3)

(Górnik Zabrze – 1)

(Tirol Innsbruck – 4)

(LASK Linz – 7)

(Maccabi Hajfa 4)

10 – 3 – 6

(19)

RAZEM

 

1992

1.Argentyna 0-2 (w, t), 2.Urugwaj 1-0 (w, t)

1993

3.Litwa 1-1 (d, t)

1994

4.Białoruś 1-1 (d, t)

1997

5.Węgry 1-0 (d, t), 6.Litwa 2-0 (d, t), 7.Mołdawia 3-0 (w, elmś), 8.Gruzja 0-3 (w, elmś)

1998

9.Izrael 0-2 (w, t), 10.Słowenia 2-0 (d, t), 11.Rosja 3-1 (d, t), 12.Ukraina 2-1 (w, t), 13.Izrael 2-0 (d, t), 14.Bułgaria 3-0 (w, elme), 15.Luksemburg 3-0 (d, elme)

1999

16.Malta 1-0 (w, t), 17.Finlandia 1-1 (n, t), 18.Anglia 1-3 (w, elme), 19.Szwecja 0-1 (d, elme)

81

Roman KOSECKI

(Atletico Madryt – 11)

(FC Nantes – 3)

4 – 5 – 5

(14)

RAZEM

 

1993

1.Anglia 0-3 (w, elmś), 2.Norwegia 0-3 (d, elmś)

1994

3.Hiszpania 1-1 (w, t), 4.Grecja 0-0 (w, t), 5.Izrael 1-2 (w, elme), 6.Azerbejdżan 1-0 (d, elme), 7.Francja 0-0 (d, elme)

1995

8.Litwa 4-1 (d, t), 9.Rumunia 1-2 (w, elme), 10.Izrael 4-3 (d, elme), 11.Słowacja 5-0 (d, elme), 12.Francja 1-1 (w, elme), 13.Rumunia 0-0 (d, elme), 16.Słowacja 1-4 (w, elme)

82

Tomasz WAŁDOCH

(Górnik Zabrze – 2)

(VfL Bochum – 3)

(Schalke 04 – 22)

7 – 9 – 11

(27)

RAZEM

 

1993

1.Turcja 1-2 (w, elmś)

1994

2.Arabia Saudyjska 2-1 (w, t)

1995

3.Brazylia 1-2 (w, t), 4.Azerbejdżan 0-0 (n, elme)

1998

5.Chorwacja 1-4 (w, t)

1999

6.Hiszpania 1-2 (d, t), 7.Anglia 0-0 (d, elme), 8.Szwecja 0-2 (d, elme)

2000

9.Francja 0-1 (w, t), 10.Węgry 0-0 (w, t), 11.Finlandia 0-0 (d, t), 12.Holandia 1-3 (n, t), 13.Rumunia 1-1 (w, t), 14.Ukraina 3-1 (w, elmś), 15.Białoruś 3-1 (d, elmś), 16.Walia 0-0 (d, elmś), 17.Islandia 1-0 (d, t)

2001

18.Szkocja 1-1 (d, t), 189Islandia 1-1 (w, t), 20.Norwegia 3-0 (d, elmś), 21.Białoruś 1-4 (w, elmś), 22.Ukraina 1-1 (d, elmś)

2002

23.Irlandia Płn. 4-1 (n, t), 24.Japonia 0-2 (d, t), 25.Estonia 1-0 (d, t), 26.Korea Płd. 0-2 (w, mś), 27.Portugalia 0-4 (n, mś)

83

Tomasz ŁAPIŃSKI

(Widzew Łódź – 10)

7 – 0 – 3

(10)

RAZEM

 

1994

1.Arabia Saudyjska 1-0 (n, t), 2.Węgry 3-2 (d, t), 3.Austria 3-4 (d, t)

1996

4.Japonia 0-5 (n, t)

1998

5.Paragwaj 0-4 (w, t), 6.Słowacja 3-1 (w, t)

1999

7.Armenia 1-0 (d, t), 8.Czechy 2-1 (d, t), 9.Bułgaria 2-0 (d, elme), 10.Luksemburg 3-2 (w, elme)

84

Waldemar JASKULSKI

(Widzew Łódź – 1)

0 – 0 – 1

(1)

RAZEM

 

1996

1.Chorwacja 1-2 (w, t)

85

Piotr NOWAK

(TSV 1860 Monachium – 7)

1 – 2 – 4

(7)

RAZEM

 

1996

1.Słowenia 0-0 (d, t), 2.Anglia 1-2 (w, elmś), 3.Mołdawia 2-1 (d, elmś)

1997

4.Brazylia 2-4 (w, t), 5.Włochy 0-0 (d, elmś), 6.Włochy 0-3 (w, elmś), 7.Anglia 0-2 (d, elmś)

86

Wojciech KOWALCZYK

(Betis Sewilla – 2)

0 – 1 – 1

(2)

RAZEM

 

1996

1.Białoruś 1-1 (d, t), 2.Rosja 0-2 (w, t)

87

Jacek ZIELIŃSKI

(Legia Warszawa – 16)

9 – 2 – 5

(16)

RAZEM

 

1996

1.Cypr 2-2 (d, t), 2.Niemcy 0-2 (d, t)

1997

3.Czechy 1-2 (w, t), 4.Szwecja 2-2 (w, t)

2000

5.Hiszpania 0-3 (w, t)

2001

6.Szwajcaria 4-0 (n, t), 7.Norwegia 3-2 (w, elmś), 8.Armenia 4-0 (d, elmś)

2002

 9.Wyspy Owcze 2-1 (n, t), 10.Rumunia 1-2 (d, t), 11.USA 3-1 (n, mś), 12. Łotwa 0-1 (d, elme), 13.Nowa Zelandia 2-0 (d, t)

2003

14.Macedonia 3-0 (n, t), 15.San Marino 5-0 (d, elme), 16.Włochy 3-1 (d, t)

88

Piotr JEGOR

(Odra Wodzisław – 3)

2 – 1 – 0

(3)

RAZEM

 

1997

1.Litwa 0-0 (n, t), 2.Cypr 3-2 (w, t), 3.Łotwa 3-2 (n, t)

89

Radosław MICHALSKI

(Widzew Łódź – 2)

1 – 1 – 0

(2)

RAZEM

 

1997

1.Gruzja 4-1 (d, elmś)

1999

2.Nowa Zelandia 0-0 (n, t)

90

Andrzej JUSKOWIAK

(VfL Wolfsburg – 1)

1 – 0 – 0

(1)

RAZEM

 

2001

1.Walia 2-1 (w, elmś)

91

Piotr ŚWIERCZEWSKI

(SC Bastia – 1)

(Olympique Marsylia – 2)

(Birmingham City – 2)

0 – 4 – 1

(5)

RAZEM

 

2001

1.Armenia1-1 (w, elmś), 2.Kamerun 0-0 (d, t)

2002

3.Dania 0-2 (w, t)

2003

4.Chorwacja 0-0 (w, t), 5.Węgry 0-0 (d, elme)

92

Jacek BĄK

(Racing Lens – 10)

(Al Rayyan – 14)

(Austria Wiedeń – 5)

15 – 5 – 9

(29)

RAZEM

 

2002

1.Belgia 1-1 (d, t), 2.San Marino 2-0 (w, elme)

2003

3.Węgry 2-1 (w, elme)

2004

4.Słowenia 2-0 (n, t), 5.USA 0-1 (d, t), 6.Dania 1-5 (d, t), 7.Irlandia płn. 3-0 (w, elmś), 8.Anglia 1-2 (d, elmś)

2005

9.Azerbejdżan 8-0 (d, elmś), 10.Irlandia Płn. 1-0 (d, elmś), 11.Serbia i Czarnogóra 3-2 (n, t), 12.Izrael 3-2 (n, t), 13.Walia 1-0 (d, elmś), 14.Islandia 3-2 (d, t), 15.Anglia 1-2 (w, elmś)

2006

16.USA 0-1 (n, t), 17.Arabia Saudyjska 2-1 (w, t), 18.Kolumbia 1-2 (d, t), 19.Chorwacja 1-0 (n, t), 20.Ekwador 0-2 (n, mś), 21.Niemcy 0-1 (w, mś), 22.Kostaryka 2-1 (n, mś)

2007

23.Słowacja 2-2 (n, t), 24.Armenia 0-1 (w, elme), 25.Rosja 2-2 (w, t), 26.Kazachstan 3-1 (d, elme), 27.Serbia 2-2 (w, elme)

2008

28.Czechy 2-0 (n, t), 29.Austria 1-1 (w, me)

93

Artur WICHNIAREK

(Arminia Bielefeld – 1)

0 – 0 – 1

(1)

RAZEM

 

2003

1.Belgia 1-3 (w, t)

94

Tomasz HAJTO

(Schalke 04 – 6)

(1.FC Nuernberg – 3)

6 – 1 – 2

(9)

RAZEM

 

2003

1.Kazachstan 3-0 (d, t), 12Szwecja 0-3 (w, elme), 3.Estonia 2-1 (w,  t), 4.Łotwa 2-0 (w, elme),5.Szwecja 0-2 (d, elme), 6.Serbia i Czarnogóra 4-3 (d, t)

2004

7.Austria 3-1 (w, elmś), 8.Walia 3-2 (w, elmś), 9.Francja 0-0 (w, t)

95

Arkadiusz GŁOWACKI

(Wisła Kraków – 2)

2 – 0 – 0

(2)

RAZEM

 

2003

1.Malta 4-0 (w, t), 2.Malta 3-1 (n, t)

96

Tomasz KŁOS

(Wisła Kraków – 10)

6 – 2 – 2

(10)

RAZEM

 

2004

1.Wyspy Owcze 6-0 (n, t), 2.Irlandia 0-0 (d, t), 3.Grecja 1-0 (d, t), 4.Szwecja 1-3 (w, t)

2005

5.Białoruś 1-3 (d, t), 6.Meksyk 1-1 (n, t), 7.Albania 1-0 (d, t), 8.Azerbejdżan 3-0 (w, elmś), 9.Austria 3-2 (d, elmś), 10.Ekwador 3-0 (n, t)

97

Paweł KACZOROWSKI

(Lech Poznań – 1)

0 – 1 – 0

(1)

RAZEM

 

2004

1.USA 1-1 (w, t)

98

Jerzy DUDEK

(FC Liverpool – 2)

(Bez klubu – 1)

2 – 0 – 1

(3)

RAZEM

 

2005

1.Estonia 3-1 (d, t)

2006

2.Litwa 0-1 (d, t)

2013

3.Liechtenstein 2-0 (d, t)

99

Michał ŻEWŁAKOW

(Anderlecht Bruksela – 1)

(Olympiakos Pireus – 18)

(MKE Ankaragucu – 6)

7 – 8 – 10

(25)

RAZEM

 

2006

1.Wyspy Owcze 4-0 (d, t)

2008

2.Chorwacja 0-1 (n, me), 3.Ukraina 0-1 (w, t), 4.Słowenia 1-1 (d, elmś), 5.San Marino 2-0 (w, elmś), 6.Czechy 2-1 (d, elmś), 7.Słowacja 1-2 (w, elmś)

2009

8.Walia 1-0 (n, t), 9.Irlandia Płn. 2-3 (w, elmś), 10.RPA 0-1 (w, t), 11.Irak 1-1 (n, t), 12.Grecja 2-0 (d, t), 13.Irlandia Płn. 1-1 (d, elmś), 14.Słowenia 0-3 (w, elmś), 15.Rumunia 0-1 (d, t), 16.Kanada 1-0 (d, t),

2010

17.Bułgaria 2-0 (d, t), 18.Finlandia 0-0 (d, t), 19.Hiszpania 0-6 (w, t), 20.Kamerun 0-3 (d, t), 21.Ukraina 1-1 (d, t), 22.Australia 1-2 (d, t), 23. USA 2-2 (w, t), 24.Ekwador 2-2 (n, t), 25.Grecja 0-0 (w, t)

100

Maciej ŻURAWSKI

(Celtic Glasgow – 11)

(AE Larissa – 4)

8 –3 – 4

(15)

RAZEM

 

2006

1.Dania 0-2 (w, t), 2.Finlandia 1-3 (d, elme), 3.Serbia 1-1 (d, elme), 4.Kazachstan 1-0 (w, elme), 5.Portugalia 2-1 (d, elme), 6.Belgia 1-0 (w, elme)

2007

7.Azerbejdżan 5-0 (d, elme), 8.Armenia 1-0 (d, elme), 9.Azerbejdżan 3-1 (w, elme), 10.Portugalia 2-2 (w, elme), 11.Belgia 2-0 (d, elme)

2008

12.USA 0-3 (d, t), 13.Albania 1-0 (n, t), 14.Dania 1-1 (d, t), 15.Niemcy 0-2 (n, me)

101

Marcin WASILEWSKI

(Lech Poznań – 1)

(Anderlecht Bruksela – 3)

2 – 1 – 1

(4)

RAZEM

 

2006

1.ZEA 5-2 (w, t)

2012

2.RPA 1-0 (d, t), 3.Anglia 1-1 (d, elms), 4.Urugwaj 1-3 (d, t)

102

Radosław SOBOLEWSKI

(Wisła Kraków – 1)

1 – 0 – 0

(1)

RAZEM

 

2007

1.Estonia 4-0 (n, t)

103

Jacek KRZYNÓWEK

(VfL Wolfsburg – 1)

0 – 1 – 0

(1)

RAZEM

 

2007

1.Finlandia 0-0 (w, elme)

104

Mariusz LEWANDOWSKI

(Szachtar Donieck – 6)

2 –1 – 3

(6)

RAZEM

 

2007

1.Węgry 0-1 (d, t)

2008

2.Macedonia 1-1 (n, t), 3.Irlandia 3-2 (w, t)

2009

4.San Marino 10-0 (d, elmś), 5.Czechy 0-2 (w, elmś), 6.Słowacja 0-1 (d, elmś)

105

Mariusz PAWEŁEK

(Wisła Kraków – 1)

1 – 0 – 0

(1)

RAZEM

 

2007

1.Bośnia i Hercegowina 1-0 (n, t)

106

Adam KOKOSZKA

(Wisła Kraków – 2)

2 – 0 – 0

(2)

RAZEM

 

2008

1.Finlandia 1-0 (n, t), 2.Estonia 2-0 (n, t)

107

Rafał BOGUSKI

(Wisła Kraków – 2)

1 – 1 – 0

(2)

RAZEM

 

2008

1.Serbia 1-0 (n, t)

2009

2.Litwa 1-1 (n, t)

108

Maciej IWAŃSKI

(Legia Warszawa – 3)

2 – 0 – 1

(3)

RAZEM

 

2010

1.Dania 1-3 (n, t), 2.Tajlandia 3-1 (w, t), Singapur 6-1 (n, t)

109

Dariusz DUDKA

(AJ Auxerre – 1)

0 – 1 – 0

(1)

RAZEM

 

2010

1.Serbia 0-0 (n, t)

110

Jakub BŁASZCZYKOWSKI

(Borussia Dortmund – 32)

11 – 11 – 10

(31)

RAZEM

 

2010

1.WKS 3-1 (d, t)

2011

2.Norwegia 1-0 (n, t), 3.Litwa 0-2 (w, t), 4.Argentyna 2-1 (d, t), 5.Francja 0-1 (d, t), 6.Gruzja 1-0 (d, t), 7.Meksyk 1-1 (d, t), 8.Nemcy 2-2 (d, t), 9.Korea Płd. 2-2 (w, t), 10.Białoruś 2-0 (n, t), 11.Włochy 0-2 (d, t), 12.Węgfry 2-1 (d, t)

2012

13.Portugalia 0-0 (d, t), 14.Słowacja 1-0 (n, t), 15.Andora 4-0 (d, t) 16.Grecja 1-1 (d, me), 17.Rosja 1-1 (d, me), 18.Czechy 0-1 (d. me), 19.Estonia 0-1 (w, t), 20.Czarnogóra 2-2 (w, elmś), 21.Mołdawia 2-0 (elmś)

2013

22.Irlandia 0-2 (w, t), 23. Ukraina 1-3 (d, elmś), 24.Mołdawia 1-1 (w, elmś), 25.Dania 3-2 (d, t), 26.Czarnogóra 1-1 (d, elmś), 27. San Marino 5-1 (w, elmś), 28. Ukraina 0-1 (w, elmś), 29.Anglia 0-2 (w, elmś), 30. Słowacja 0-2 (d, t), 31.Irlandia 0-0 (d, t)

2018

32.Irlandia 1-1 (d, t)

111

Paweł BROŻEK

(Wisła Kraków – 2)

1 – 1 – 0

(2)

RAZEM

 

2010

1.Bośnia i Hercegowina 2-2 (n, t)

2014

2.Mołdawia 1-0 (n, t)

112

Grzegorz WOJTKOWIAK

(Lech Poznań – 2)

2 – 0 – 0

(2)

RAZEM

 

2011

1.Mołdawia 1-0 (n, t), 2.Bośnia i Hercegowina 1-0 (n, t)

113

Rafał MURAWSKI

(Lech Poznań – 1)

1-0-0

(1)

RAZEM

2012

1.Łotwa 1-0 (n, t)

114

Tomasz JODŁOWIEC

(Śląsk Wrocław – 1)

1-0-0

(1)

RAZEM

2012

1.Macedonia 4-1 (n, t)

115

Jakub WAWRZYNIAK

(Legia Warszawa – 2)

2-0-0

(2)

RAZEM

2013

1.Rumunia 4-1 (n, t)

2014

2.Norwegia 3-0 (n, t)

116

Robert LEWANDOWSKI

(Borussia Dortmund – 2)

(Bayern Monachium – 49)

30 – 11 – 10

(51)

RAZEM

2013

1.San Marino 5-0 (d, elmś)

2014

2.Litwa 2-1 (d, t), 3.Gibraltar 7-0 (d, t), 4.Niemcy 2-0 (d, t), 5.Szkocja 2-2 (d, elme), 6.Gruzja 4-0 (w, elme), 7.Szwajcaria 2-2 (d, t),

2015

8.Irlandia 1-1 (w, elme), 9.Gruzja 4-0 (d, elme), 10.Niemcy 1-3 (w, elme), 11.Gibraltar (d, elme), 12.Szkocja 2-2 (w, elme), 13.Irlandia 2-1 (d, elme), 14.Islandia 4-2 (d, t)

2016

15.Serbia 1-0 (d, t), 16.Holandia 1-2 (d, t), 17.Irlandia Płn. 1-0 (n, me), 18.Niemcy 0-0 (n, me), 19.Ukraina 1-0 (n, me), 20.Szwajcaria 1-1, r.k. 5-4 (n, me), 21.Portugalia 1-1, r.k. 3-5 (n, me), 22.Kazachstan 2-2 (w, elmś), 23.Dania 3-2 (d, elmś), 24.Armenia 2-1 (d, elmś), 25.Rumunia 3-0 (w, elmś)

2017

26.Czarnogóra 2-1 (w, elmś), 27.Rumunia 3-1 (d, elmś), 28.Dania 0-4 (w, elmś), 29.Kazachstan 3-0 (d, elmś), 30.Armenia 6-1 (w, elmś), 31.Czarnogóra 4-2 (d, elmś)

2018

32.Nigeria 0-1 (d, t), 33.Korea Płd. 3-2 (d, t), 34.Chile 2-2 (d, t), 35.Litwa 4-0 (d, t), 36.Senegal 1-2 (n, mś), 37.Kolumnia 0-3 (n, mś), 38.Japonia 1-0 (n, mś), 39.Włochy 1-1 (w, ln), 40.Portugalia 2-3 (d, ln), 41.Włochy 0-1 (d, ln), 42.Czechy 0-1 (d, t)

2019

43.Austria 1-0 (w, elme), 44.Łotwa 2-0 (d, elme), 45.Macedonia Płn. 1-0 (w, elme), 46.Izrael 4-0 (d, elme), 47.Słowenia 0-2 (w, elme), 48.Austria 0-0 (d, elme), 49.Łotwa 3-0 (d, elme), 50.Macedonia Płn. 2-0 (d, elme), 51.Słowenia 3-2 (d, elme)

117

Łukasz PISZCZEK

(Borussia Dortmund – 1)

0 – 0 – 1

(1)

RAZEM

2014

1.Szkocja 0-1 (d, t)

118

Artur BORUC

(Southampton FC – 1)

(Bournemouth AFC – 2)

0 – 3 – 0

(3)

RAZEM

2014

1.Niemcy 0-0 (w, t)

2015

2.Grecja 0-0 (d, t)

2017

3.Urugwaj 0-0 (d, t)

119

Kamil GLIK

(AC Torino – 4)

3 – 1 – 0

(4)

RAZEM

2015

1.Czechy 3-1 (d, t)

2016

2.Finlandia 5-0 (d, t), 3.Litwa 0-0 (d, t)

2019

4.Izrael 2-1 (w, elme)

120

Grzegorz KRYCHOWIAK

(PSG – 1)

0 – 1 – 0

(1)

RAZEM

2016

1.Słowenia 1-1 (d, t)

121

Wojciech SZCZĘSNY

(Juventus Turyn – 1)

0 – 0 – 1

(1)

RAZEM

2017

1.Meksyk 0-1 (d, t)

122

Kamil GROSICKI

(Hull City – 1)

0 – 1 – 0

(1)

RAZEM

2018

1.Portugalia 1-1 (w, ln)