Strzelcy reprezentacji A - mecze oficjalne

Robert Lewandowski - rekordzista Polski pod względem liczby goli. Fot. Maciej Przygoda/Fotoprzygoda Robert Lewandowski przeszedł do historii jako najlepszy strzelec reprezentacji Polski A. Fot. Maciej Przygoda/Fotoprzygoda

 

STRZELCY REPREZENTACJI A - MECZE OFICJALNE

61

1

Robert LEWANDOWSKI

(Lech Poznań – 6)

(Borussia Dortmund – 13)

(Bayern Monachium – 42)

112

 

10.09.2008:

San Marino – Polska 0-2

(pierwszy gol)

19.11.2019:

Polska – Słowenia 3-2

(ostatni gol)

48

2

Włodzimierz LUBAŃSKI

(Górnik Zabrze – 44)

(KSC Lokeren – 4)

75

04.09.1963:

Polska – Norwegia 9-0

24.09.1980:

Polska – Czechosłowacja  1-1

45

3

Grzegorz LATO

(Stal Mielec – 44)

(KSC Lokeren – 1)

100

19.08.1973:

Bułgaria – Polska 0-2

22.06.1982:

Polska – Peru 5-1

41

4

Kazimierz DEYNA

(Legia Warszawa – 41)

97

20.04.1969:

Polska – Luksemburg 8-1

10.06.1978:

Polska – Meksyk 3-1

39

5

Ernest POL

(Legia Warszawa – 6) 

(Górnik Zabrze – 33)

46

26.08.1956:

Polska – Bułgaria 1-2

24.10.1965:

Polska – Finlandia 7-0

32

6

Andrzej SZARMACH

(Górnik Zabrze – 23)

(Stal Mielec – 7)

(AJ Auxerre – 2)

61

10.08.1973:

USA – Polska 0-4

10.07.1982:

Polska – Francja 3-2

27

7

Gerard CIEŚLIK

(Ruch Chorzów – 27)

45

19.07.1947:

Polska – Rumunia 1-2

01.06.1958:

Polska – Szkocja 1-2

24

8

Zbigniew BONIEK

(Widzew Łódź – 20)

(Juventus Turyn – 4)

80

11.05.1976:

Szwajcaria – Polska 2-1

30.05.1985:

Albania – Polska 0-1

21

9

Ernest WILIMOWSKI

(Ruch Chorzów – 21)

22

23.05.1934:

Szwecja – Polska 4-2

27.08.1939:

Polska – Węgry 4-2

10

Jakub BŁASZCZYKOWSKI

(Borussia Dortmund – 15)

(ACF Fiorentina – 3)

(VfL Wolfsburg – 3)

108

22.08.2007:

Rosja – Polska 2-2

11.10.2019

Polska – Portugalia 2-3

20

11

Dariusz DZIEKANOWSKI

(Gwardia Warszawa – 3)

(Widzew Łódź – 8)

(Legia Warszawa – 6)

(Celtic Glasgow – 3)

63

15.11.1981:

Polska – Malta 6-0

14.11.1990:

Turcja – Polska 0-1

12

Euzebiusz SMOLAREK

(Borussia Dortmund – 8)

(Racing Santander – 5)

(Bolton Wanderers – 6)

(Polonia Warszawa – 1)

47

03.09.2005:

Polska – Austria 3-2

12.10.2010:

Polska – Ekwador 2-2

19

13

Roman KOSECKI

(Gwardia Warszawa – 3)

(Legia Warszawa – 7)

(Galatasaray Stambuł – 5)

(Atletico Madryt – 4)

69

10.02.1988:

Izrael – Polska 1-3

07.06.1995:

Polska – Słowacja 5-0

18

14

Lucjan BRYCHCZY

(Legia Warszawa – 18)

58

26.06.1955:

Bułgaria – Polska 1-1

27.08.1969:

Polska – Norwegia 6-1

17

15

Maciej ŻURAWSKI

(Wisła Kraków – 13)

(Celtic Glasgow – 3)

(AE Larissa – 1)

72

10.02.2002:

Polska – Wyspy Owcze 2-1

27.05.2008:

Polska – Albania 1-0

16

16

Józef NAWROT

(Legia Warszawa – 16)

19

26.10.1930:

Polska – Łotwa 6-0

23.05.1934:

Szwecja – Polska 4-2

17

Robert GADOCHA

(Legia Warszawa – 15)

(FC Nantes – 1)

62

20.10.1968:

Polska – NRD 1-1

10.09.1975:

Polska – Holandia 4-1

15

18

Jacek KRZYNÓWEK

(1.FC Nuernberg – 4)

(Bayer Leverkusen – 5)

(VfL Wolfsburg – 6)

96

28.02.2001:

Polska – Szwajcaria 4-0

01.06.2008:

Polska – Dania 1-1

14

19

Arkadiusz MILIK

(Górnik Zabrze – 1)

(FC Augsburg – 1)

(Ajax Amsterdam – 9)

(SSC Napoli – 3)

49

14.12.2012:

Polska – Macedonia 4-1

13.10.2019

Polska – Macedonia 2-0

13

20

Włodzimierz SMOLAREK

(Widzew Łódź – 12)

(Eintracht Frankfurt – 1)

60

07.12.1980:

Malta – Polska 0-2

17.05.1987:

Węgry – Polska 5-3

21

Andrzej JUSKOWIAK

(Sporting Lizbona – 7)

(Olympiakos Pireus – 2)

(Borussia M.-Gladbach – 3)

(VfL Wolfsburg – 1)

39

17.05.1994:

Polska – Austria 3-4

10.10.1998:

Polska – Luksemburg 3-0

22

Kamil GROSICKI

(Stade Rennais – 9)

(Hull City – 4)

73

07.09.2014:

Gibraltar – Polska 0-7

10.06.2019:

Polska – Izrael 4-0

11

23

Wawrzyniec STALIŃSKI

(Warta Poznań – 11)

13

23.09.1923:

Finlandia – Polska 5-3

01.07.1928:

Polska – Szwecja 2-1

24

Leonard PIĄTEK

(AKS Chorzów – 11)

17

23.06.1937:

Polska – Szwecja 3-1

27.08.1939:

Polska – Węgry 4-2

25

Eugeniusz FABER

(Ruch Chorzów – 11)

36

28.09.1960:

Polska – Francja 2-2

24.04.1968:

Polska – Turcja 8-0

26

Andrzej JAROSIK

(Zagłębie Sosnowiec – 11)

25

02.10.1966:

Polska – Luksemburg 4-0

19.05.1970:

Dania – Polska 0-2

27

Andrzej IWAN

(Wisła Kraków – 11)

29

22.06.1980:

Polska – Irak 3-0

07.09.1983:

Polska – Rumunia 2-2

28

Wojciech KOWALCZYK

(Legia Warszawa – 4)

(Betis Sewilla – 3)

(UD Las Palmas – 4)

39

21.08.1991:

Polska – Szwecja 2-0

10.02.1999:

Polska – Finlandia 1-1

29

Radosław KAŁUŻNY

(Zagłębie Lubin – 3)

(Wisła Kraków – 6)

(Energie Cottbus – 1)

(Bayer Leverkusen – 1)

41

15.02.1997:

Cypr – Polska 2-3

09.10.2004:

Austria – Polska 1-3

30

Emmanuel OLISADEBE

(Polonia Warszawa – 3)

(Panathinaikos Ateny – 8)

25

16.08.2000:

Rumunia – Polska 1-1

14.06.2002:

Polska – USA 3-1

10

31

Zygfryd SZOŁTYSIK

(Górnik Zabrze – 10)

46

04.09.1963:

Polska – Norwegia 9-0

05.09.1972:

Polska – ZSRR 2-1

32

Joachim MARX

(Ruch Chorzów – 10)

23

27.08.1969:

Polska – Norwegia 6-1

08.10.1975:

Polska – Węgry 4-2

33

Jan FURTOK

(GKS Katowice – 6)

(HSV Hamburger – 4)

36

11.12.1985:

Turcja – Polska 1-1

28.04.1993:

Polska – San Marino 1-0

34

Marek LEŚNIAK

(Pogoń Szczecin – 5)

(SG Wattenscheid – 5)

20

18.03.1987:

Polska – Finlandia 3-1

17.11.1993:

Polska – Holandia 1-3

35

Paweł KRYSZAŁOWICZ

(Amica Wronki – 4)

(Eintracht Frankfurt – 6)

33

04.06.2000:

Polska – Holandia 1-3

21.02.2004:

Polska – Wyspy Owcze 6-0

36

Tomasz FRANKOWSKI

(Wisła Kraków – 9)

(Elche CF – 1)

22

15.11.2000:

Polska – Islandia 1-0

12.10.2005:

Anglia – Polska 2-1

9

37

Gerard WODARZ

(Ruch Chorzów – 9)

28

14.10.1934:

Łotwa – Polska 2-6

22.05.1938:

Polska – Irlandia 6-0

38

Ryszard TARASIEWICZ

(Śląsk Wrocław – 7)

(Neuchatel Xamax – 1)

(AS Nancy – 1)

58

29.08.1984:

Norwegia – Polska 1-1

17.04.1991:

Polska – Turcja 3-0

39

Krzysztof WARZYCHA

(Ruch Chorzów – 4)

(Panathinaikos Ateny – 5)

50

19.10.1988:

Polska – Albania 1-0

10.11.1996:

Polska – Mołdawia 2-1

40

Paweł BROŻEK

(Wisła Kraków – 6)

(Trabzonspor – 3)

38

27.04.2005:

Polska – Meksyk 1-1

20.01.2014:

Polska – Mołdawia 1-0

8

41

Mieczysław BATSCH

(Pogoń Lwów – 8)

11

25.09.1923:

Estonia – Polska 1-4

12.09.1926:

Polska – Turcja 6-1

42

Mieczysław BALCER

(Wisła Kraków – 8)

10

29.06.1924:

Polska – Turcja 2-0

25.10.1931:

Polska – Jugosławia 6-3

43

Stanisław HACHOREK

(Gwardia Warszawa – 8)

16

29.05.1955:

Rumunia – Polska 2-2

26.08.1960:

Polska – Tunezja 6-1

44

Jan LIBERDA

(Polonia Bytom – 8)

35

21.06.1959:

Polska – Izrael 7-2

02.10.1966:

Polska – Luksemburg 4-0

45

Kazimierz KMIECIK

(Wisła Kraków – 8)

34

08.09.1972:

Polska – Maroko 5-0

22.06.1980:

Polska – Irak 3-0

46

Jacek ZIOBER

(ŁKS Łódź – 6)

(Montpellier – 2)

46

05.09.1989:

Polska – Grecja 3-0

11.09.1991:

Holandia – Polska 1-1

47

Mirosław TRZECIAK

(Lech Poznań – 1)

(ŁKS Łódź – 2)

(Osasuna Pampeluna – 5)

22

21.08.1991:

Polska – Szwecja 2-0

28.04.1999:

Polska – Czechy 2-1

48

Grzegorz RASIAK

(Dyskobolia Grodzisk – 3)

(Derby County – 3)

(Southampton FC – 2)

37

14.02.2003:

Polska – Macedonia 3-0

14.05.2006:

Polska – Wyspy Owcze 4-0

49

Sebastian MILA

(Dyskobolia Grodzisk – 3)

(Austria Wiedeń – 3)

(Śląsk Wrocław – 2)

38

11.12.2003:

Malta – Polska 0-4

14.11.2014:

Gruzja – Polska 0-4

7

50

Józef KAŁUŻA

(Cracovia Kraków – 7)

16

01.10.1922:

Jugosławia – Polska 1-3

19.06.1927:

Rumunia – Polska 3-3

51

Michał MATYAS

(Pogoń Lwów – 7)

18

02.10.1932:

Rumunia – Polska 0-5

04.07.1937:

Polska – Rumunia 2-4

52

Roman LENTNER

(Górnik Zabrze – 7)

32

25.05.1958:

Dania – Polska 3-2

23.05.1965:

Polska – Szkocja 1-1

53

Jan BANAŚ

(Polonia Bytom – 1)

(Górnik Zabrze – 6)

31

27.09.1964:

Turcja – Polska 2-3

07.05.1972:

Polska – Bułgaria 3-0

54

Janusz ŻMIJEWSKI

(Legia Warszawa – 7)

15

08.10.1967:

Belgia – Polska 2-4

20.06.1968:

Polska – Brazylia 3-6

55

Stanisław TERLECKI

(ŁKS Łódź – 7)

29

31.10.1976:

Polska – Cypr 5-0

09.07.1980:

Kolumbia – Polska 1-4

56

Andrzej PAŁASZ

(Górnik Zabrze – 7)

34

27.02.1980:

Irak – Polska 1-1

17.04.1985:

Polska – Finlandia 2-1

57

Jan URBAN

(Górnik Zabrze – 4)

(Osasuna Pampeluna – 3)

57

18.03.1987:

Polska – Finlandia 3-1

16.10.1991:

Polska – Irlandia 3-3

58

Robert WARZYCHA

(Górnik Zabrze – 6)

(Everton FC – 1)

47

22.05.1988:

Irlandia – Polska 3-1

17.03.1993:

Brazylia – Polska 2-2

59

Radosław MATUSIAK

(GKS Bełchatów – 3)

(US Palermo – 1)

(SC Heerenveen – 1)

(Wisła Kraków – 2)

15

06.09.2006:

Polska – Serbia 1-1

26.05.2008:

Polska – Macedonia 1-1

6

60

Teodor PETEREK

(Ruch Chorzów – 6)

9

14.10.1934:

Łotwa – Polska 2-6

18.09.1938:

Niemcy – Polska 4-1

61

Henryk KEMPNY

(Legia Warszawa – 5)

(Polonia Bytom – 1)

16

11.09.1955:

Finlandia – Polska 1-3

28.06.1958:

NRD – Polska 1-1

62

Jerzy SADEK

(ŁKS Łódź – 6)

18

13.10.1965:

Szkocja – Polska 1-2

20.06.1968:

Polska – Brazylia 3-6

63

Jerzy GORGOŃ

(Górnik Zabrze – 6)

55

01.09.1972:

Polska – NRD 2-1

19.06.1974:

Polska – Haiti 7-0

64

Roman OGAZA

(Szombierki Bytom – 6)

21

15.11.1978:

Polska – Szwajcaria 2-0

24.05.1981:

Polska – Irlandia 3-0

65

Andrzej BUNCOL

(Ruch Chorzów – 3)

(Legia Warszawa – 3)

51

02.05.1981:

Polska – NRD 1-0

17.01.1984:

Polska – Argentyna 1-1

66

Tomasz HAJTO

(MSV Duisburg – 4)

(Schalke 04 – 2)

62

27.05.1998:

Polska – Rosja 3-1

17.04.2002:

Rumunia – Polska 1-2

67

Tomasz KŁOS

(AJ Auxerre – 1)

(1.FC Koeln – 2)

(Wisła Kraków – 3)

69

03.02.1999:

Malta – Polska 0-1

13.11.2005:

Polska – Ekwador 3-0

68

Mariusz LEWANDOWSKI

(Szachtar Donieck – 6)

66

16.11.2005:

Polska – Estonia 3-1

05.09.2009:

Polska – Irlandia Płn. 1-1

69

Ludovic OBRANIAK

(OSC Lille – 4)

(Bordeaux – 2)

34

12.08.2009:

Polska – Grecja 2-0

14.11.2012:

Polska – Urugwaj 1-3

70

Piotr ZIELIŃSKI

(Udinese Calcio – 3)

(SSC Napoli – 3)

51

14.08.2013:

Polska – Dania 3-2

07.09.2018:

Włochy – Polska 1-1

5

71

Wacław KUCHAR

(Pogoń Lwów – 5)

23

02.09.1923:

Polska – Rumunia 1-1

01.07.1928:

Polska – Szwecja 2-1

72

Henryk REYMAN

(Wisła Kraków – 5)

9

29.06.1924:

Polska – Turcja 2-0

05.07.1931:

Łotwa – Polska 0-5

73

Józef GAŁECZKA

(Zagłębie Sosnowiec – 5)

18

15.05.1963:

Norwegia – Polska 2-5

17.11.1966:

Rumunia – Polska 4-3

74

Bronisław BULA

(Ruch Chorzów – 5)

26

24.04.1968:

Polska – Turcja 8-0

06.07.1975:

Kanada – Polska 1-8

75

Henryk KASPERCZAK

(Stal Mielec – 5)

61

20.03.1973:

Polska – USA 4-0

10.06.1977:

Peru – Polska 1-3

76

Janusz KUPCEWICZ

(Arka Gdynia – 2)

(Lech Poznań – 3)

20

19.11.1980:

Polska – Algieria 5-1

08.09.1982:

Finlandia – Polska 2-3

77

Waldemar PRUSIK

(Śląsk Wrocław – 5)

49

06.02.1985:

Polska – Bułgaria 2-2

10.02.1988:

Izrael – Polska 1-3

78

Marcin ŻEWŁAKOW

(Excelsior Mouscron – 5)

25

28.03.2001:

Polska – Armenia 4-0

14.06.2002:

Polska – USA 3-1

79

Andrzej NIEDZIELAN

(Dyskobolia Grodzisk – 5)

19

14.02.2003:

Polska – Macedonia 3-0

18.02.2004:

Polska – Słowenia 2-0

80

Ireneusz JELEŃ

(Wisła Płock – 2)

(AJ Auxerre – 3)

29

14.12.2003:

Polska – Litwa 3-1

04.09.2010:

Polska – Ukraina 1-1

81

Marek SAGANOWSKI

(Legia Warszawa – 2)

(Vitoria Setubal – 1)

(Southampton FC – 2)

35

26.03.2005:

Polska – Azerbejdżan 8-0

01.04.2009:

Polska – San Marino 10-0

82

Kamil GLIK

(Piast Gliwice – 1)

(AC Torino – 2)

(AS Monaco – 2)

73

20.01.2010:

Tajlandia – Polska 1-3

24.03.2019:

Polska – Łotwa 2-0

83

Krzysztof PIĄTEK

Genoa CFC – 1)

(AC Milan – 4)

10

11.10.2018

Polska – Portugalia 2-3

16.11.2019

Izrael – Polska 1-2

4

84

Zygmunt STEUERMANN

(Hasmonea Lwów – 4)

2

12.09.1926:

Polska – Turcja 6-1

10.06.1928:

Polska – USA 3-3

85

Karol PAZUREK

(Pogoń Katowice – 1)

(Garbarnia Kraków – 3)

16

19.06.1927:

Rumunia – Polska 3-3

03.11.1935:

Rumunia – Polska 4-1

86

Henryk MARTYNA

(Legia Warszawa – 4)

23

25.10.1931:

Polska – Jugosławia 6-3

14.10.1934:

Polska – Rumunia 3-3

87

Jerzy WOSTAL

(AKS Chorzów – 4)

10

06.09.1936:

Łotwa – Polska 3-3

27.05.1939:

Polska – Belgia 3-3

88

Józef KORBAS

(Cracovia Kraków – 4)

2

12.09.1937:

Bułgaria – Polska 3-3

25.09.1938:

Polska – Jugosławia 4-4

89

Mieczysław GRACZ

(Wisła Kraków – 4)

22

14.09.1947:

Szwecja – Polska 5-4

22.10.1950:

Polska – Czechosłowacja 1-4

90

Józef KOHUT

(Wisła Kraków – 4)

11

19.09.1948:

Polska – Węgry 2-6

10.05.1953:

Polska – Czechosłowacja 1-1

91

Krzysztof BASZKIEWICZ

(Gwardia Warszawa – 4)

20

04.11.1956:

Polska – Finlandia 5-0

04.05.1960:

Szkocja – Polska 2-3

92

Edward JANKOWSKI

(Górnik Zabrze – 4)

10

05.07.1957:

Finlandia – Polska 1-3

03.11.1957:

Polska – Finlandia 4-0

93

Jerzy WILIM

(Szombierki Bytom – 4)

8

10.05.1964:

Polska – Irlandia 3-1

30.04.1969:

Turcja – Polska 1-3

94

Stefan MAJEWSKI

(Zawisza Bydgoszcz – 1)

(Legia Warszawa – 3)

40

30.08.1978:

Finlandia – Polska 0-1

23.03.1983:

Polska – Bułgaria 3-1

95

Włodzimierz CIOŁEK

(Stal Mielec – 3)

(Górnik Wałbrzych – 1)

29

12.10.1980:

Argentyna – Polska 2-1

07.09.1983:

Polska – Rumunia 2-2

96

Krzysztof  BARAN

(Gwardia Warszawa – 2)

(ŁKS Łódź – 2)

10

27.01.1981:

Japonia – Polska 2-4

16.02.1986:

Urugwaj – Polska 2-2

97

Jerzy BRZĘCZEK

(Lech Poznań – 1)

(Górnik Zabrze – 1)

(LASK Linz – 1)

(Maccabi Hajfa – 1)

42

17.03.1993:

Brazylia – Polska 2-2

27.03.1999:

Anglia – Polska 3-1

98

Henryk BAŁUSZYŃSKI

(Górnik Zabrze – 1)

(VfL Bochum – 3)

15

04.05.1994:

Polska – Węgry 3-2

10.11.1996:

Polska – Mołdawia 2-1

99

Sylwester CZERESZEWSKI

(Stomil Olsztyn – 1)

(Legia Warszawa – 3)

23

15.03.1995:

Polska – Litwa 4-1

06.09.1998:

Bułgaria – Polska 0-3

100

Tomasz IWAN

(PSV Eindhoven – 4)

40

25.03.1998:

Polska – Słowenia 2-0

09.06.1999:

Luksemburg – Polska 2-3

101

Artur WICHNIAREK

(Widzew Łódź – 2)

(Arminia Bielefeld – 1)

(Hertha Berlin – 1)

17

28.04.1999:

Polska – Czechy 2-1

20.08.2003:

Estonia – Polska 1-2

102

Bartosz KARWAN

(Legia Warszawa – 3)

(Hertha Berlin – 1)

22

28.02.2001:

Polska – Szwajcaria 4-0

02.04.2003:

Polska – San Marino 5-0

103

Kamil KOSOWSKI

(Wisła Kraków – 1)

(1.FC Kaiserslautern – 2)

(Southampton FC – 1)

52

04.04.2003:

Polska – San Marino 5-0

03.09.2005:

Polska – Austria 3-2

104

ROGER Guerreiro

(Legia Warszawa – 4)

25

12.06.2008:

Austria – Polska 1-1

09.06.2009:

Polska – Irak 1-1

105

Waldemar SOBOTA

(Śląsk Wrocław – 3)

(FC Brugge – 1)

17

16.12.2011

Polska – Bośnia i Hercegowina 1-0

10.09.2013

San Marino – Polska 1-5

106

Łukasz TEODORCZYK

(Polonia Warszawa – 2)

(Lech Poznań – 1)

(Anderlecht Bruksela – 1)

19

02.02.2013

Polska – Rumunia 4-1

14.11.2016

Polska – Słowenia 1-1

107

Grzegorz KRYCHOWIAK

(Sevilla FC – 2)

(West Bromwich Al. – 1)

(Lokomotiw Moskwa – 1)

69

14.11.2014

Gruzja – Polska 0-4

16.11.2019

Izrael – Polska 1-2

3

108

Józef CISZEWSKI

(Legia Warszawa – 2)

(Cracovia Kraków – 1)

14

28.09.1930:

Szwecja – Polska 0-3

29.05.1931:

Jugosławia – Polska 0-3

109

Karol KOSSOK

(Pogoń Lwów – 2)

(Bez klubu – 1)

5

05.07.1931:

Łotwa – Polska 0-5

02.10.1934:

Polska – Łotwa 2-1

110

Ryszard PIEC

(Naprzód Lipiny – 3)

21

16.02.1936:

Belgia – Polska 0-2

23.10.1938:

Polska – Norwegia 2-2

111

Henryk SPODZIEJA

(AKS Chorzów – 3)

9

17.09.1947:

Finlandia – Polska 1-4

18.04.1948:

Polska – Czechosłowacja 3-1

112

Kazimierz TRAMPISZ

(Polonia Bytom – 3)

10

21.09.1952:

Polska – NRD 3-0

08.08.1954:

Polska – Bułgaria 2-2

113

Zbigniew SZARZYŃSKI

(Gwardia Warszawa – 3)

6

21.06.1959:

Polska – Izrael 7-2

08.11.1959:

Polska – Finlandia 6-2

114

Bernard BLAUT

(Legia Warszawa – 3)

36

04.09.1963:

Polska – Norwegia 9-0

25.10.1970: Czechosłowacja – Polska 2-2

115

Marek KUSTO

(Wisła Kraków – 1)

(Legia Warszawa – 2)

19

15.04.1974:

Haiti – Polska 1-3

06.09.1978:

Islandia – Polska  0-2

116

Włodzimierz MAZUR

(Zagłębie Sosnowiec – 3)

23

15.05.1977:

Cypr – Polska 1-3

02.05.1979:

Polska – Holandia 2-0

117

Paweł KRÓL

(Śląsk Wrocław – 3)

22

10.10.1982:

Portugalia – Polska 2-1

19.08.1987:

Polska – NRD 2-0

118

Andrzej RUDY

(Śląsk Wrocław – 1)

(GKS Katowice – 2)

16

02.09.1987:

Polska – Rumunia 3-1

24.08.1988:

Polska – Bułgaria 3-2

119

Roman SZEWCZYK

(GKS Katowice – 3)

37

04.02.1990:

Iran – Polska 0-1

09.09.1992:

Polska – Izrael 1-1

120

Piotr NOWAK

(Zawisza Bydgoszcz – 1)

(TSV 1860 Monachium – 2)

19

06.05.1990:

Polska – Kostaryka 2-0

07.06.1995:

Polska – Słowacja 5-0

121

Tomasz WIESZCZYCKI

(ŁKS Łódź – 3)

11

13.04.1994:

Polska – Arabia Saudyjska 1-0

07.06.1995:

Polska – Słowacja 5-0

122

Jacek BĄK

(Lech Poznań – 1)

(Racing Lens – 1)

(Al Rayyan – 1)

96

17.08.1994:

Polska – Białoruś 1-1

24.03.2007:

Polska – Azerbejdżan 5-0

123

Cezary KUCHARSKI

(Legia Warszawa – 2)

(Sporting Gijon – 1)

17

15.02.1997:

Cypr – Polska 2-3

24.09.1997:

Polska – Litwa 4-0

124

Krzysztof RATAJCZYK

(Legia Warszawa – 2)

(Austria Wiedeń – 1)

16

06.09.1997:

Polska – Węgry 1-0

16.10.2002:

Polska – Nowa Zelandia 2-0

125

Michał ŻEWŁAKOW

(Excelsior Mouscron – 1)

(Olympiakos Pireus – 2)

102

28.03.2001:

Polska – Armenia 4-0

06.09.2008:

Polska – Słowenia 1-1

126

Mariusz KUKIEŁKA

(PAOK Saloniki – 2)

(Wisła Kraków – 1)

20

07.09.2002:

San Marino – Polska 0-2

21.02.2004:

Polska – Wyspy Owcze 6-0

127

Mirosław SZYMKOWIAK

(Wisła Kraków – 2)

(Trabzonspor – 1)

33

04.04.2003:

Polska – San Marino 5-0

17.08.2005:

Polska – Izrael 3-2

128

Rafał BOGUSKI

(Wisła Kraków – 3)

6

14.12.2008:

Polska – Serbia 1-0

01.04.2009:

Polska – San Marino 10-0

129

Adrian MIERZEJEWSKI

(Polonia Warszawa – 1 )

(Trabzonspor – 2)

41

05.06.2011

Polska – Argentyna 2-1

10.09.2013

San Marino – Polska 1-5

130

Artur JĘDRZEJCZYK

(Legia Warszawa – 2)

(FK Krasnodar – 1)

40

14.12.2012:

Polska – Macedonia 4-1

01.06.2016:

Polska – Holandia 1-2

131

Łukasz PISZCZEK

(Borussia Dortmund – 3)

66

22.03.2013:

Polska – Ukraina 1-3

26.03.2017:

Czarnogóra – Polska 1-2

132

Bartosz KAPUSTKA

(Cracovia Kraków – 2)

(Leicester City – 1)

14

07.09.2015:

Polska – Gibraltar 8-1

04.09.2016:

Kazachstan – Polska 2-2

2

133

Józef GARBIEŃ

(Pogoń Lwów – 2)

8

28.05.1922:

Szwecja – Polska 1-2

01.10.1922:

Jugosławia – Polska 1-3

134

Władysław KOWALSKI

(Wisła Kraków – 2)

4

25.09.1923:

Estonia – Polska 1-4

25.09.1923:

Estonia – Polska 1-4

135

Józef ADAMEK

(Wisła Kraków – 2)

9

12.10.1925:

Turcja – Polska 1-2

03.10.1926:

Szwecja – Polska 3-1

136

Leon SPERLING

(Cracovia Kraków – 2)

16

12.10.1925:

Turcja – Polska 1-2

01.11.1925:

Polska – Szwecja 2-6

137

Józef SMOCZEK

(Garbarnia Kraków – 1)

(Warszawianka Warszawa  -1)

4

28.09.1930:

Szwecja – Polska 0-3

15.09.1935:

Łotwa – Polska 3-3

138

Walerian KISIELIŃSKI

(Wisła Kraków – 2)

7

05.07.1931:

Łotwa – Polska 0-5

05.07.1931:

Łotwa – Polska 0-5

139

Witold WYPIJEWSKI

(Legia Warszawa – 2)

5

23.08.1931:

Polska – Rumunia 2-3

11.10.1931:

Belgia – Polska 2-1

140

Adam KNIOŁA

(Warta Poznań – 2)

2

25.10.1931:

Polska – Jugosławia 6-3

25.10.1931:

Polska – Jugosławia 6-3

141

Ewald URBAN

(Ruch Chorzów – 2)

6

02.10.1932:

Rumunia – Polska 0-5

14.10.1934:

Polska – Rumunia 3-3

142

Władysław KRÓL

(ŁKS Łódź – 2)

4

10.09.1933:

Polska – Jugosławia 4-3

12.09.1937:

Bułgaria – Polska 3-3

143

Hubert GAD

(Śląsk Świętochłowice – 2)

6

16.02.1936:

Belgia – Polska 0-2

04.10.1936:

Dania – Polska 2-1

144

Tadeusz HOGENDORF

(ŁKS Łódź – 2)

6

31.08.1947:

Czechosłowacja – Polska 6-3

14.09.1947:

Szwecja – Polska 5-4

145

Józef MAMOŃ

(Wisła Kraków – 2)

9

08.05.1949:

Rumunia – Polska 2-1

10.07.1949:

Węgry – Polska 8-2

146

Henryk ALSZER

(Ruch Chorzów – 2)

13

02.10.1949:

Polska – Bułgaria 3-2

15.06.1952:

Polska – Węgry 1-5

147

Zdzisław MORDARSKI

(Wisła Kraków – 2)

12

04.06.1950:

Polska – Węgry 2-5

14.09.1952:

Czechosłowacja – Polska 2-2

148

Teodor ANIOŁA

(Lech Poznań – 2)

7

21.09.1952:

Polska – NRD 3-0

21.09.1952:

Polska – NRD 3-0

149

Norbert GAJDA

(Odra Opole – 2)

7

05.11.1961:

Polska – Dania 5-0

05.11.1961:

Polska – Dania 5-0

150

Erwin WILCZEK

(Górnik Zabrze – 2)

16

15.04.1962:

Maroko – Polska 1-3

11.10.1962:

Polska – Maroko 1-1

151

Roman BAZAN

(Zagłębie Sosnowiec – 2)

21

04.09.1963:

Polska – Norwegia 9-0

04.09.1963:

Polska – Norwegia 9-0

152

Ryszard GRZEGORCZYK

(Polonia Bytom – 2)

23

02.10.1966:

Polska – Luksemburg 4-0

22.10.1966:

Francja – Polska 2-1

153

Marian KOZERSKI

(Stal Rzeszów – 2)

8

06.05.1970:

Polska – Irlandia 2-1

25.10.1970:

Czechosłowacja – Polska 2-2

154

Bohdan MASZTALER

(Gwardia Warszawa – 1)

(ŁKS Łódź – 1)

22

13.05.1973:

Polska – Jugosławia 2-2

21.09.1977:

Polska – Dania 2-1

155

Jan DOMARSKI

(Stal Mielec – 2)

17

26.09.1973:

Polska – Walia 3-0

17.10.1973:

Anglia – Polska 1-1

156

Roman JAKÓBCZAK

(Lech Poznań – 2)

5

15.05.1974:

Polska – Grecja 2-0

31.10.1974:

Polska – Kanada 2-0

157

Władysław ŻMUDA

(Śląsk Wrocław – 1)

(US Cremonese – 1)

91

05.04.1978:

Polska – Grecja 5-2

17.04.1985:

Polska – Finlandia 2-1

158

Henryk WIECZOREK

(Górnik Zabrze – 2)

17

19.08.1979:

Polska – Libia 5-0

26.09.1979:

Polska – NRD 1-1

159

Janusz SYBIS

(Śląsk Wrocław – 2)

18

19.04.1980:

Włochy – Polska 2-2

26.04.1980:

Jugosławia – Polska 2-1

160

Kazimierz BUDA

(Stal Mielec – 2)

10

25.01.1981:

Japonia – Polska 0-2

30.01.1981:

Japonia – Polska 1-4

161

Henryk JANIKOWSKI

(Stal Mielec – 2)

3

27.01.1981:

Japonia – Polska 2-4

27.01.1981:

Japonia – Polska 2-4

162

Mirosław OKOŃSKI

(Legia Warszawa – 1)

(Lech Poznań – 1)

29

01.02.1981:

Japonia – Polska 0-3

23.03.1983:

Polska – Bułgaria 3-1

163

Roman WÓJCICKI

(Widzew Łódź – 1)

(FC Homburg – 1)

62

27.01.1984:

Polska – Chiny 1-0

17.05.1987:

Węgry – Polska 5-3

164

Wiesław CISEK

(Widzew Łódź – 2)

12

06.02.1988:

Polska – Rumunia 2-2

06.02.1988:

Polska – Rumunia 2-2

165

Dariusz WDOWCZYK

(Legia Warszawa – 2)

53

02.05.1989:

Norwegia – Polska 0-3

23.08.1989:

Polska – ZSRR 1-1

166

Tomasz WAŁDOCH

(Górnik Zabrze – 1)

(VfL Bochum – 1)

74

23.09.1992:

Polska – Turcja 1-0

15.03.1995:

Polska – Litwa 4-1

167

Marek CITKO

(Widzew Łódź – 2)

10

09.10.1996:

Anglia – Polska 2-1

26.02.1997:

Brazylia – Polska 4-2

168

Krzysztof BUKALSKI

(Racing Genk – 2)

17

22.05.1997:

Szwecja – Polska 2-2

14.06.1997:

Polska – Gruzja 4-1

169

Rafał SIADACZKA

(Widzew Łódź – 1)

(Austria Wiedeń – 1)

17

05.08.1998:

Polska – Izrael 2-0

09.06.1999:

Luksemburg – Polska 2-3

170

Marcin KUŹBA

(Wisła Kraków – 2)

6

04.04.2003:

Polska – San Marino 5-0

04.04.2003:

Polska – San Marino 5-0

171

Piotr WŁODARCZYK

(Legia Warszawa – 2)

4

11.07.2004:

USA – Polska 1-1

04.09.2004:

Irlandia Płn. – Polska 0-3

172

Łukasz SOSIN

(Apollon Limassol – 2)

4

28.03.2006:

Arabia Saudyjska – Polska 1-2

28.03.2006:

Arabia Saudyjska – Polska 1-2

173

Bartosz BOSACKI

(Lech Poznań – 2)

20

20.06.2006:

Polska – Kostaryka 2-1

20.06.2006:

Polska – Kostaryka 2-1

174

Bartłomiej GRZELAK

(Widzew Łódź – 2)

4

06.12.2006:

ZEA – Polska 2-5

06.12.2006:

ZEA – Polska 2-5

175

Marcin WASILEWSKI

(Lech Poznań – 1 )

(Anderlecht Bruksela – 1)

60

06.12.2006:

ZEA – Polska 2-5

02.06.2012:

Polska – Andora 4-0

176

Dariusz DUDKA

(Wisła Kraków – 2)

65

03.02.2007:

Polska – Estonia 4-0

24.03.2007:

Polska – Azerbejdżan 5-0

177

Adam KOKOSZKA

(Wisła Kraków – 2)

11

03.02.2007:

Polska – Estonia 4-0

02.02.2008:

Polska – Finlandia 1-0

178

Maciej IWAŃSKI

(Zagłębie Lubin – 1)

(Legia Warszawa – 1)

10

03.02.2007:

Polska – Estonia 4-0

23.01.2010:

Polska – Singapur 6-1

179

Paweł ŁOBODZIŃSKI

(Zagłębie Lubin – 1 )

(Wisła Kraków – 1)

23

24.03.2007:

Polska – Azerbejdżan 5-0

06.06.2008:

Polska – Czechy 2-0

180

Maciej RYBUS

(Legia Warszawa – 1)

(Tierek Groźny – 1)

55

18.11.2009:

Polska – Kanada 1-0

04.06.2013:

Polska – Liechtenstein 2-0

181

Sławomir PESZKO

(Lech Poznań – 1)

(1.FC Koeln – 1)

44

17.01.2010:

Polska – Dania 1-3

29.03.2015:

Irlandia – Polska 1-1

182

Patryk MAŁECKI

(Wisła Kraków – 2)

8

20.01.2010:

Tajlandia – Polska 1-3

23.01.2010:

Polska – Singapur 6-1

183

Paweł WSZOŁEK

(Hellas Werona – 2)

11

26.03.2016:

Polska – Finlandia 5-0

26.03.2016:

Polska – Finlandia 5-0

184

Artur SOBIECH

(Hannover 96 – 2)

13

22.05.2012

Polska – Łotwa 1-0

04.06.2013

Polska – Liechtenstein 2-0

185

Szymon PAWŁOWSKI

(Zagłębie Lubin – 2)

17

14.12.2012

Polska – Macedonia 4-1

02.02.2013

Polska – Rumunia 4-1

186

Mateusz KLICH

(PEC Zwolle – 1)

(Leeds United – 1)

23

14.08.2013

Polska – Dania 3-2

11.09.2018

Polska – Irlandia 1-1

187

Krzysztof MĄCZYŃSKI

(Guizhou Renhe – 1)

(Legia Warszawa – 1)

31

14.10.2014

Polska – Szkocja 2-2

08.10.2017

Polska – Czarnogóra 4-2

1

188

Józef KLOTZ

(Jutrzenka Kraków – 1)

2

28.05.1922:

Szwecja – Polska 1-2

28.05.1922:

Szwecja – Polska 1-2

189

Leopold DUŹNIAK

(Olsza Kraków – 1)

1

03.09.1922:

Rumunia – Polska 1-1

03.09.1922:

Rumunia – Polska 1-1

190

Juliusz MILLER

(Czarni Lwów – 1)

6

23.09.1923:

Finlandia – Polska 5-3

23.09.1923:

Finlandia – Polska 5-3

191

Stanisław CZULAK

(Wisła Kraków – 1)

1

10.06.1924:

Polska – USA 2-3

10.06.1924:

Polska – USA 2-3

192

Zygmunt CHRUŚCIŃSKI

(Cracovia Kraków – 1)

9

10.06.1924:

Polska – USA 2-3

10.06.1924:

Polska – USA 2-3

193

Józef SOBOTA

(Ruch Chorzów – 1)

1

04.07.1926:

Polska – Estonia 2-0

04.07.1926:

Polska – Estonia 2-0

194

Aleksander TUPALSKI

(Polonia Warszawa – 1)

3

04.07.1926:

Polska – Estonia 2-0

04.07.1926:

Polska – Estonia 2-0

195

Stanisław WÓJCIK

(Cracovia Kraków – 1)

1

19.06.1927:

Rumunia – Polska 3-3

19.06.1927:

Rumunia – Polska 3-3

196

Leonard MALIK

(Polonia Warszawa – 1)

1

26.10.1930:

Polska – Łotwa 6-0

26.10.1930:

Polska – Łotwa 6-0

197

Gustaw BATOR

(Garbarnia Kraków – 1)

3

10.07.1932:

Polska – Szwecja 2-0

10.07.1932:

Polska – Szwecja 2-0

198

Leon RADOJEWSKI

(Warta Poznań – 1)

1

02.10.1932:

Polska – Łotwa 2-1

02.10.1932:

Polska – Łotwa 2-1

199

Edmund MAJOWSKI

(Pogoń Lwów – 1)

4

10.09.1933:

Polska – Jugosławia 4-3

10.09.1933:

Polska – Jugosławia 4-3

200

Ryszard ŁYSAKOWSKI

(Legia Warszawa – 1)

1

14.10.1934:

Łotwa – Polska 2-6

14.10.1934:

Łotwa – Polska 2-6

201

Stanisław MALCZYK

(Cracovia Kraków – 1)

3

15.09.1935:

Polska – Łotwa 3-3

15.09.1935:

Polska – Łotwa 3-3

202

Antoni BOROWSKI

(Pogoń Lwów – 1)

1

15.09.1935:

Polska – Łotwa 3-3

15.09.1935:

Polska – Łotwa 3-3

203

Hieronim SCHWARTZ

(Warta Poznań – 1)

1

06.09.1936:

Łotwa – Polska 3-3

06.09.1936:

Łotwa – Polska 3-3

204

Franciszek PYTEL

(AKS Chorzów – 1)

1

10.10.1937:

Polska – Łotwa 3-1

10.10.1937:

Polska – Łotwa 3-1

205

Jerzy PIEC

(Naprzód Lipiny – 1)

6

10.10.1937:

Polska – Łotwa 3-1

10.10.1937:

Polska – Łotwa 3-1

206

Jan WASIEWICZ

(Pogoń Lwów – 1)

11

22.05.1938:

Polska – Irlandia 6-0

22.05.1938:

Polska – Irlandia 6-0

207

Fryderyk SCHERFKE

(Warta Poznań – 1)

12

05.06.1938:

Polska – Brazylia 5-6

05.06.1938:

Polska – Brazylia 5-6

208

Bolesław HABOWSKI

(Wisła Kraków – 1)

2

25.09.1938:

Łotwa – Polska 2-1

25.09.1938:

Łotwa – Polska 2-1

209

Edward JABŁOŃSKI

(Cracovia Kraków – 1)

3

11.06.1947:

Norwegia – Polska 3-1

11.06.1947:

Norwegia – Polska 3-1

210

Tadeusz PARPAN

(Cracovia Kraków – 1)

20

04.04.1948:

Bułgaria – Polska 1-1

04.04.1948:

Bułgaria – Polska 1-1

211

Alfred KOKOT

(Lechia Gdańsk – 1)

1

19.06.1949:

Polska – Dania 1-2

19.06.1949:

Polska – Dania 1-2

212

Jan WIŚNIEWSKI

(Polonia Bytom – 1)

9

14.09.1952: Czechosłowacja – Polska 2-2

14.09.1952: Czechosłowacja – Polska 2-2

213

Paweł SOBEK

(Szombierki Bytom – 1)

5

13.09.1953:

Bułgaria – Polska 2-2

13.09.1953:

Bułgaria – Polska 2-2

214

Ewald WIŚNIOWSKI

(Górnik Radlin – 1)

1

13.09.1953:

Bułgaria – Polska 2-2

13.09.1953:

Bułgaria – Polska 2-2

215

Edmund KOWAL

(Legia Warszawa – 1)

8

04.11.1956:

Polska – Finlandia 5-0

04.11.1956:

Polska – Finlandia 5-0

216

Ginter GAWLIK

(Górnik Zabrze – 1)

7

03.11.1957:

Polska – Finlandia 4-0

03.11.1957:

Polska – Finlandia 4-0

217

Edmund ZIENTARA

(Legia Warszawa – 1)

40

11.05.1958:

Polska – Irlandia 2-2

11.05.1958:

Polska – Irlandia 2-2

218

Jan GAWROŃSKI

(Gwardia Warszawa – 1)

3

18.10.1959:

Finlandia – Polska 1-3

18.10.1959:

Finlandia – Polska 1-3

219

Andrzej SYKTA

(Wisła Kraków – 1)

2

08.11.1959:

Polska – Finlandia 6-2

08.11.1959:

Polska – Finlandia 6-2

220

Zygmunt GADECKI

(Legia Warszawa – 1)

5

29.08.1960:

Polska – Dania 1-2

29.08.1960:

Polska – Dania 1-2

221

Marian NORKOWSKI

(Polonia Bydgoszcz – 1)

6

28.09.1960:

Polska – Francja 2-2

28.09.1960:

Polska – Francja 2-2

222

Jan SCHMIDT

(Ruch Chorzów – 1)

1

25.06.1961:

Polska – Jugosławia 1-1

25.06.1961:

Polska – Jugosławia 1-1

223

Engelbert JAREK

(Odra Opole – 1)

3

15.04.1962:

Maroko – Polska 1-3

15.04.1962:

Maroko – Polska 1-3

224

Jerzy MUSIAŁEK

(Górnik Zabrze – 1)

13

16.10.1963:

Grecja – Polska 3-1

16.10.1963:

Grecja – Polska 3-1

225

Stanisław OŚLIZŁO

(Górnik Zabrze – 1)

57

18.05.1966:

Polska – Szwecja 1-1

18.05.1966:

Polska – Szwecja 1-1

226

Roman STRZAŁKOWSKI

(Zagłębie Sosnowiec – 1)

18

17.11.1966:

Rumunia – Polska 4-3

17.11.1966:

Rumunia – Polska 4-3

227

Władysław STACHURSKI

(Legia Warszawa – 1)

8

23.09.1970:

Irlandia – Polska 0-2

23.09.1970:

Irlandia – Polska 0-2

228

Zenon KASZTELAN

(Pogoń Szczecin – 1)

6

10.08.1973:

USA – Polska 0-4

10.08.1973:

USA – Polska 0-4

229

Jerzy KASALIK

(ŁKS Łódź – 1)

3

31.10.1974:

Polska – Kanada 2-0

31.10.1974:

Polska – Kanada 2-0

230

Jerzy WYROBEK

(Ruch Chorzów – 1)

15

24.06.1975:

USA – Polska 0-4

24.06.1975:

USA – Polska 0-4

231

Józef KWIATKOWSKI

(Śląsk Wrocław – 1)

7

09.07.1975:

Kanada – Polska 1-4

09.07.1975:

Kanada – Polska 1-4

232

Antoni SZYMANOWSKI

(Wisła Kraków – 1)

82

20.05.1976:

Polska – Korea Płn. 5-0

20.05.1976:

Polska – Korea Płn. 5-0

233

Adam NAWAŁKA

(Wisła Kraków – 1)

34

13.04.1977:

Węgry – Polska 2-1

13.04.1977:

Węgry – Polska 2-1

234

Zdzisław KAPKA

(Wisła Kraków – 1)

14

12.06.1977:

Boliwia – Polska 1-2

12.06.1977:

Boliwia – Polska 1-2

235

Paweł JANAS

(Legia Warszawa – 1)

53

19.08.1979:

Polska – Libia 5-0

19.08.1979:

Polska – Libia 5-0

236

Roman FABER

(Śląsk Wrocław – 1)

2

19.08.1979:

Polska – Libia 5-0

19.08.1979:

Polska – Libia 5-0

237

Wojciech RUDY

(Zagłębie Sosnowiec – 1)

39

17.10.1979:

Holandia – Polska 1-1

17.10.1979:

Holandia – Polska 1-1

238

Marek DZIUBA

(ŁKS Łódź – 1)

53

19.11.1980:

Polska – Algieria 5-1

19.11.1980:

Polska – Algieria 5-1

239

Leszek LIPKA

(Wisła Kraków – 1)

21

07.12.1980:

Malta – Polska 0-2

07.12.1980:

Malta – Polska 0-2

240

Jarosław NOWICKI

(Zawisza Bydgoszcz – 1)

4

25.01.1981:

Japonia – Polska 0-2

25.01.1981:

Japonia – Polska 0-2

241

Krzysztof KAJRYS

(Ruch Chorzów – 1)

3

27.01.1981:

Japonia – Polska 2-4

27.01.1981:

Japonia – Polska 2-4

242

Adam WALCZAK

(Bałtyk Gdynia – 1)

4

30.01.1981:

Japonia – Polska 1-4

30.01.1981:

Japonia – Polska 1-4

243

Piotr RZEPKA

(Bałtyk Gdynia – 1)

7

30.01.1981:

Japonia – Polska 1-4

30.01.1981:

Japonia – Polska 1-4

244

Mirosław PĘKALA

(Śląsk Wrocław – 1)

6

01.02.1981:

Japonia – Polska 0-3

01.02.1981:

Japonia – Polska 0-3

245

Jan JAŁOCHA

(Wisła Kraków – 1)

28

31.08.1982:

Francja – Polska 0-4

31.08.1982:

Francja – Polska 0-4

246

Krzysztof PAWLAK

(Lech Poznań – 1)

31

11.01.1984:

Indie – Polska 1-2

11.01.1984:

Indie – Polska 1-2

247

Józef ADAMIEC

(Lech Poznań – 1)

9

15.01.1984:

Polska – Chiny 1-0

15.01.1984:

Polska – Chiny 1-0

248

Marek OSTROWSKI

(Pogoń Szczecin – 1)

37

19.05.1985:

Grecja  - Polska 1-4

19.05.1985:

Grecja  - Polska 1-4

249

Jan KARAŚ

(Legia Warszawa – 1)

16

07.10.1986:

Polska – Kora Płn. 2-2

07.10.1986:

Polska – Korea Płn. 2-2

250

Marek KONIAREK

(GKS Katowice – 1)

2

12.11.1986:

Polska – Irlandia 1-0

12.11.1986:

Polska – Irlandia 1-0

251

Dariusz MARCINIAK

(Śląsk Wrocław – 1)

5

17.05.1987:

Węgry – Polska 5-3

17.05.1987:

Węgry – Polska 5-3

252

Dariusz KUBICKI

(Legia Warszawa – 1)

46

10.02.1988:

Izrael – Polska 1-3

10.02.1988:

Izrael – Polska 1-3

253

Leszek PISZ

(Legia Warszawa – 1)

14

06.05.1990:

Polska – Kostaryka 2-0

06.05.1990:

Polska – Kostaryka 2-0

254

Piotr SOCZYŃSKI

(Olimpia Poznań – 1)

30

19.12.1990:

Grecja – Polska 1-2

19.12.1990:

Grecja – Polska 1-2

255

Andrzej LESIAK

(GKS Katowice – 1)

18

13.03.1991:

Polska – Finlandia 1-1

13.03.1991:

Polska – Finlandia 1-1

256

Piotr CZACHOWSKI

(Zagłębie Lubin – 1)

45

16.10.1991:

Polska – Irlandia 3-3

16.10.1991:

Polska – Irlandia 3-3

257

Zdzisław JANIK

(Wisła Kraków – 1)

3

09.12.1991:

Kuwejt – Polska 0-2

09.12.1991:

Kuwejt – Polska 0-2

258

Marek RZEPKA

(Lech Poznań – 1)

15

09.12.1991:

Kuwejt – Polska 0-2

09.12.1991:

Kuwejt – Polska 0-2

259

Marek KOŹMIŃSKI

(Udinese Calcio – 1)

45

14.10.1992:

Holandia – Polska 2-2

14.10.1992:

Holandia – Polska 2-2

260

Grzegorz MIELCARSKI

(Olimpia Poznań – 1)

10

18.11.1992:

Polska – Łotwa 1-0

18.11.1992:

Polska – Łotwa 1-0

261

Dariusz GĘSIOR

(Ruch Chorzów – 1)

22

29.11.1992:

Urugwaj – Polska 0-1

29.11.1992:

Urugwaj – Polska 0-1

262

Piotr ŚWIERCZEWSKI

(GKS Katowice – 1)

70

31.03.1993:

Polska – Litwa 1-1

31.03.1993:

Polska – Litwa 1-1

263

Dariusz ADAMCZUK

(Eintracht Frankfurt – 1)

11

29.05.1993:

Polska – Anglia 1-1

29.05.1993:

Polska – Anglia 1-1

264

Marcin JAŁOCHA

(Legia Warszawa – 1)

18

04.05.1994:

Polska – Węgry 3-2

04.05.1994:

Polska – Węgry 3-2

265

Adam FEDORUK

(Legia Warszawa – 1)

18

04.05.1994:

Polska – Węgry 3-2

04.05.1994:

Polska – Węgry 3-2

266

Kazimierz MOSKAL

(Lech Poznań – 1)

6

17.05.1994:

Polska – Austria 3-4

17.05.1994:

Polska – Austria 3-4

267

Tomasz RZĄSA

(Sokół Pniewy – 1)

36

10.12.1994:

Arabia Saudyjska – Polska 1-2

10.12.1994:

Arabia Saudyjska – Polska 1-2

268

Waldemar JASKULSKI

(Pogoń Szczecin – 1)

13

15.03.1995:

Polska – Litwa 4-1

15.03.1995:

Polska – Litwa 4-1

269

Marcin MIĘCIEL

(Legia Warszawa – 1)

5

27.08.1996:

Polska – Cypr 2-2

27.08.1996:

Polska – Cypr 2-2

270

Tomasz SOKOŁOWSKI

(Legia Warszawa – 1)

12

15.02.1997:

Cypr – Polska 2-3

15.02.1997:

Cypr – Polska 2-3

271

Piotr JEGOR

(Odra Wodzisław – 1)

20

17.02.1997:

Polska – Łotwa 3-2

17.02.1997:

Polska – Łotwa 3-2

272

Waldemar KRYGER

(Lech Poznań – 1)

5

17.02.1997:

Polska – Łotwa 3-2

17.02.1997:

Polska – Łotwa 3-2

273

Jacek ZIELIŃSKI

(Legia Warszawa – 1)

60

12.03.1997:

Czechy – Polska 2-1

12.03.1997:

Czechy – Polska 2-1

274

Krzysztof NOWAK

(Atletico Paranaense – 1)

10

14.06.1997:

Polska – Gruzja 4-1

14.06.1997:

Polska – Gruzja 4-1

275

Adam LEDWOŃ

(GKS Katowice – 1)

18

14.06.1997:

Polska – Gruzja 4-1

14.06.1997:

Polska – Gruzja 4-1

276

Piotr REISS

(Lech Poznań – 1)

4

10.11.1998:

Słowacja – Polska 1-3

10.11.1998:

Słowacja – Polska 1-3

277

Paweł KACZOROWSKI

(Polonia Warszawa – 1)

14

07.09.2002:

San Marino – Polska 0-2

07.09.2002:

San Marino – Polska 0-2

278

Rafał LASOCKI

(Lech Poznań – 1)

3

14.02.2003:

Polska – Macedonia 3-0

14.02.2003:

Polska – Macedonia 3-0

279

Tomasz DAWIDOWSKI

(Amica Wronki – 1)

10

06.06.2003:

Polska – Kazachstan 3-0

06.06.2003:

Polska – Kazachstan 3-0

280

Radosław SOBOLEWSKI

(Dyskobolia Grodzisk – 1)

32

20.08.2003:

Estonia – Polska 1-2

20.08.2003:

Estonia – Polska 1-2

281

Jarosław BIENIUK

(Amica Wronki – 1)

8

11.12.2003:

Malta – Polska 0-4

11.12.2003:

Malta – Polska 0-4

282

Adrian SIKORA

(Górnik Zabrze – 1)

2

11.12.2003:

Malta – Polska 0-4

11.12.2003:

Malta – Polska 0-4

283

Marcin BURKHARDT

(Amica Wronki – 1)

10

11.12.2003:

Malta – Polska 0-4

11.12.2003:

Malta – Polska 0-4

284

Damian GORAWSKI

(Wisła Kraków – 1)

14

05.06.2004:

Szwecja – Polska 3-1

05.06.2004:

Szwecja – Polska 3-1

285

Marcin BASZCZYŃSKI

(Wisła Kraków – 1)

35

07.10.2005:

Polska – Islandia 3-2

07.10.2005:

Polska – Islandia 3-2

286

Grzegorz PIECHNA

(Korona Kielce – 1)

1

16.11.2005:

Polska – Estonia 3-1

16.11.2005:

Polska – Estonia 3-1

287

Łukasz GARGUŁA

(GKS Bełchatów – 1)

16

02.09.2006:

Polska – Finlandia 1-3

02.09.2006:

Polska – Finlandia 1-3

288

Paweł MAGDOŃ

(Wisła Płock – 1)

1

06.12.2006:

ZEA – Polska 2-5

06.12.2006:

ZEA – Polska 2-5

289

Paweł GOLAŃSKI

(Korona Kielce – 1)

14

03.02.2007:

Polska – Estonia 4-0

03.02.2007:

Polska – Estonia 4-0

290

Przemysław KAŹMIERCZAK

(Boavista Porto – 1)

12

24.03.2007:

Polska – Azerbejdżan 5-0

24.03.2007:

Polska – Azerbejdżan 5-0

291

Rafał MURAWSKI

(Lech Poznań – 1)

 48

21.11.2007:

Serbia – Polska 2-2

21.11.2007:

Serbia – Polska 2-2

292

Michał GOLIŃSKI

(Zagłębie Lubin – 1)

5

15.12.2007:

Polska – Bośnia i Hercegowina 1-0

15.12.2007:

Polska – Bośnia i Hercegowina 1-0

293

Tomasz ZAHORSKI

(Górnik Zabrze – 1)

13

27.02.2008:

Polska – Estonia 2-0

27.02.2008:

Polska – Estonia 2-0

294

Marcin ROBAK

(Widzew Łódź – 1)

9

20.01.2010:

Tajlandia – Polska 1-3

20.01.2010:

Tajlandia – Polska 1-3

295

Piotr BROŻEK

(Wisła Kraków – 1)

5

23.01.2010:

Polska – Singapur 6-1

23.01.2010:

Polska – Singapur 6-1

296

Tomasz NOWAK

(Polonia Bytom – 1)

3

23.01.2010:

Polska – Singapur 6-1

23.01.2010:

Polska – Singapur 6-1

297

Adam MATUSZCZYK

(1.FC Koeln – 1)

21

09.10.2010

USA – Polska 2-2

09.10.2010

USA – Polska 2-2

298

Dawid PLIZGA

(Zagłębie Lubin – 1)

3

06.02.2011

Polska – Mołdawia 1-0

06.02.2011

Polska – Mołdawia 2-0

299

Damien PERQUIS

(Sochaux FC – 1)

14

26.05.2012

Polska – Słowacja 1-0

26.05.2012

Polska – Słowacja 1-0

300

Jakub WAWRZYNIAK

(Legia Warszawa – 1)

49

11.09.2012

Polska – Mołdawia 2-0

11.09.2012

Polska – Mołdawia 2-0

301

Marcin KOMOROWSKI

(Tierek Groźny – 1)

13

12.10.2012

Polska – RPA 1-0

12.10.2012

Polska – RPA 1-0

302

Daniel ŁUKASIK

(Legia Warszawa – 1)

5

02.02.2013

Polska – Rumunia 4-1

02.02.2013

Polska – Rumunia 4-1

303

Tomasz BRZYSKI

(Legia Warszawa – 1)

7

18.01.2014

Polska – Norwegia 3-0

18.01.2014

Polska – Norwegia 3-0

304

Michał KUCHARCZYK

(Legia Warszawa – 1)

7

18.01.2014

Polska – Norwegia 3-0

18.01.2014

Polska – Norwegia 3-0

305

Karol LINETTY

(Lech Poznań – 1)

23

18.01.2014

Polska – Norwegia 3-0

18.01.2014

Polska – Norwegia 3-0

306

Łukasz SZUKAŁA

(Steaua Bukareszt – 1)

17

07.09.2014

Gibraltar – Polska 0-7

07.09.2014

Gibraltar – Polska 0-7

307

Tomasz JODŁOWIEC

(Legia Warszawa – 1)

49

17.11.2015

Polska – Czechy 3-1

17.11.2015

Polska – Czechy 3-1

308

Filip STARZYŃSKI

(Zagłębie Lubin – 1)

4

26.03.2016

Polska – Finlandia 5-0

26.03.2016

Polska – Finlandia 5-0

309

Rafał WOLSKI

(Lechia Gdańsk – 1)

7

05.10.2017

Armenia – Polska 1-6

05.10.2017

Armenia – Polska 1-6

310

Dawid KOWNACKI

(Sampdoria Genua – 1)

6

12.06.2018

Polska – Litwa 4-0

12.06.2018

Polska – Litwa 4-0

311

Jan BEDNAREK

(Southampton FC – 1)

21

28.06.2018

Polska – Japonia 1-0

28.06.2018

Polska – Japonia 1-0

312

Damian KĄDZIOR

(Dinamo Zagrzeb – 1)

4

10.06.2019

Polska – Izrael 4-0

28.06.2018

Polska – Izrael 4-0

313

Przemysław FRANKOWSKI

(Chicago Fire – 1)

10

13.10.2019

Polska – Macedonia 2-0

13.10.2019

Polska – Macedonia 2-0

314

Sebastian SZYMAŃSKI

(Dinamo Moskwa – 1)

5

19.11.2019

Polska – Słowenia 3-2

19.11.2019

Polska – Słowenia 3-2

315

Jacek GÓRALSKI

(Łudogorec Razgrad – 1)

13

19.11.2019

Polska – Słowenia 3-2

19.11.2019

Polska – Słowenia 3-2