Radosław Murawski błyszczy w Denizlisporze. Chcą go kluby z Niemiec i Rosji

Radosław Murawski to były zawodnik reprezentacji Polski U-19, U-20 I U-21. Obecnie błyszczy w tureckim Denizlisporze. Fot. Grzegorz WajdaRadosław Murawski to były zawodnik reprezentacji Polski U-19, U-20 i U-21. Obecnie błyszczy w tureckim Denizlisporze. Fot. Grzegorz Wajda

Radosław Murawski uchodził za jeden z największych talentów piłkarskich. Od 2013 do 2017 był etatowym reprezentantem Polski U-19, U-20 i U-21. Od dziecka był związany z Piastem Gliwice. Po świetnych występach w ekstraklasie latem 2017 r. podpisał umowę z drugoligowym US Palermo. Przez dwa sezony odgrywał znaczącą rolę w zespole Le Aquile. Kiedy jego klub przygotowywał się do awansu do Serie A, nagle przez liczne naruszenia procedury licencyjnej (problemy finansowe) został zdegradowany do Serie D. Murawski dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy. Pomimo dobrej oferty z drugoligowego Ascoli, postanowił przenieść się do beniaminka Denizlisporu. W obecnym sezonie należy do wyróżniających się zawodników tureckiego klubu. Na 28 rozegranych meczów przez jego zespół Murawski wystąpił w 26 i strzelił 4 gole. W ostatniej kolejce Denizlispor przegrał z Besiktasem 1-5, a nasz zawodnik zaliczył asystę. Denizlispor broni się przed spadkiem z Super Ligi.

Pomimo dwuletniego kontraktu naszym zawodnikiem interesują się kluby niemieckie, rosyjskie, jak również te najlepsze z Turcji. Nieoficjalnie mówi się, że w nowym sezonie Murawski zmieni barwy klubowe.

Jarosław Kruk